/uudised
est
Uudised
PÖFFilt lendu tõusnud Eesti film maandus Indias
12.02.2019
PÖFF
Luna Lee (Rea Lest) novellis „Vari”. Foto: kaader filmist.

Pimedate Ööde filmifestivalilt tuule tiibadesse saanud Sulev Keeduse film „Mehetapja / Süütu / Vari” jätkab oma rahvusvahelist levi, äratades viimati mitme India ja Bangladeshi festivali huvi.

Otsa tegi lahti Aasia suurimate ja nimekamate sekka kuuluv Goa India filmifestival, kes valis selle oma rahvusvahelisse võistlusprogrammi. A-kategooria festivalil käis kohal ka Sulev Keedus. Viimase kahe kuu jooksul on linateost näidanud veel Pune, Kerala ja Dhaka festival – kõik maailma filmikunsti ülevaateprogrammis.

Film pälvis tähelepanu juba PÖFFil, kus see võitis parima operaatoritöö ja muusika auhinna. „ .. kaunis töö, mille tugevad osatäitmised, romaanilik tekstuur ja maaliline visuaal väärivad tähelepanu ka väljaspool Balti regiooni,” kirjutas filmitööstuse juhtivaid väljaandeid The Hollywood Reporter pärast esilinastust.

Nüüdseks on film osalenud üheksa riigi festivalidel. Seda levitab Antipode.

„Mehetapja / Süütu / Vari” koosneb kolmest eri ajas kulgevast novellist. „Mehetapja” tegevus leiab aset 19. sajandi lõpus, kui talutütar Maara pannakse vastu tahtmist mehele. „Süütu” sündmused hargnevad 1949. aastal, kui ingerlasi hakatakse Eestist välja saatma ja Elina astub selle vältimiseks fiktiivsesse abiellu eestlase Heinoga. Nüüdisaega kuuluvas „Varjus” põgeneb Luna Lee kodust, et teada saada, kas kusagil on veel midagi peale tühjuse. Kõiki kolme peategelast mängib Rea Lest. 

Filmi on tootnud stuudio F-Seitse, kaastootjaks Leedu stuudio ERA Film. Operaatorid on Erik Põllumaa ja Ivar Taim, kunstnikud Toomas Hõrak ja Anna-Liisa Liiver, helilooja Martynas Bialobžeskis ning produtsent ja monteerija Kaie-Ene Rääk. 
Filmi DVD tuleb välja lähinädalatel.

Jaga: