/uudised
est
Uudised
PÖFFi viimase päeva filmisoovitused
02.12.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Kasutage võimalust, sest PÖFF lõpetab tänasega!


PÖFFi võidufilm: „Uitav tüdruk” (Kolumbia-Prantsusmaa) 
Niña Errante 
Režissöör Rubén Mendoza 

Pärast isa surma võtavad neli poolõde ette reisi läbi Kolumbia, et toimetada noorim eneste seast tädi juurde. Selle käigus üritab 12-aastane tütarlaps hakkama saada leinaga ja õpib tundma eneses tärkavat naiselikkust. Vaikselt kulgev tundlik ja poeetiline teekonnafilm naistest, keda ümbritseb meestekeskne maailm. Neile, kellele läks korda „Mustang”, aga veel lüürilisem.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

Publiku lemmikfilm: „Külaline” (Egiptus) 
Al Deif
Režissöör Hadi Elbagoury 

Vähe on tänapäeval filme, mille süžeelised pöörded suudaksid kõikenäinud vaatajat tõeliselt üllatada. Siin on neid koguni mitu. Sestap ei saa me selle erakordse linateose sisust kirjutada rohkem, kui seda, et tütar toob koju sümpaatse peigmehe, et tutvustada teda oma vanematele. Ja et nende, külalise ja peamiselt tüdruku õpetlasest isa vahel areneb äärmiselt huvitav vestlus islami üle. Küll võime öelda, et ennast intellektuaalse draamana välja pakkuvast koomiliste elementidega filmist saab lõpuks tõeline thriller, mida kadestaks tõenäoliselt ka Roman Polanski. 

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

Publiku lemmikfilm: „Libahunt” (Poola) 
Wilkołak 
Rež Adrian Panek 

Pealtnäha ei ole see muud kui üks õudusfilmi elementidega thriller. 1945. aastal natside koonduslaagrist vabastatud lapsed jäetakse keset metsi asuvas häärberis ilma toidu ja veeta jumala hooleks, aga tõeline õudusunenägu alles algab, kui hoone piiravad sisse laagrit valvanud näljased murdjakoerad. Ent efektse žanrifilmi varjus kerib end aeglaselt lahti hoopis ilusa alltekstiga psühholoogiline lugu ohvrikompleksist vabanemisest – kompleksist, mis holokausti, aga ka näiteks küüditamisega seoses siiani mitmete rahvaste veres istub. Poola rahvuslikul filmifestivalil võitis „Libahunt” parima režissööri ja muusikalise kujunduse auhinna. Koerad preemiaid ei saanud. Mis on ebaõiglane. Loodame, et anti vähemalt konti – muljetavaldavate rollisoorituste eest. 

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Metsik süda” (Saksamaa)
Wildes Herz 
Režissöör Charly Hübner 

Saksa poliitilise punkansambli Feine Sahne Fischfilet solist Jan Gorkow pole mingi suvaline tüüp. Tema bänd esineb kümnete tuhandete fännide ees, astudes välja antisemitismi, rassismi ja homofoobia vastu. Samas hoiab neil väidetava riiki õõnestava tegevuse tõttu pilku peal Saksa siseriiklik luureagentuur. Äge dokumentaalfilm tõeliselt ägedatest muusikutest.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Kõik taevased jumalad” (Prantsusmaa)
Tous les dieux du ciel 
Režissöör Quarxx 

Simon on 30-aastane tehasetööline, kes elab inimpelgurina üksildases farmis. Mees jagab päevinäinud vanematekodu oma õe Estelle’iga, kes on lapsepõlves juhtunud õnnetuse tõttu sügava puudega. Simon süüdistab juhtunus iseennast. Endale aru andmata on ta samal ajal sulgenud õe ees kogu maailma. Estelle’i osas astub üles haruldase geneetilise häirega modell Melanie Gaydos. Unikaalne leid neile, kes otsivad sünget vaatemängu ja emotsionaalset krõbedust.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Sistersi vennad” (USA-Prantsusmaa-Rumeenia-Hispaania)
The Sisters Brothers
Režissöör Jacques Audiard

Tulipäine napsuvend Eli (John C. Reilly) ja mõtlik romantik Charlie (Joaquin Phoenix) ei ole päris kindlasti õed. Pidurdamatud lindpriidest vennad on pärinud vihatud isalt naeruväärse perekonnanime ja töö hirmuäratavalt kurikuulsa bossi Commodore’i juures. Omapärane, nutikas ja paeluv vestern, mis võitis Veneetsia filmifestivalil parima režii Hõbelõvi.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.
Jaga: