/uudised
est
Uudised
PÖFFi 9. päeva filmisoovitused
24.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad.


„Mäss, mis ei unune” (Hispaania)
Vitoria, 3 de Marzo 
Režissöör Victor Cabaco 
Rahvusvaheline esilinastus

1976. aasta 3. märts püsib baskide kollektiivses mälus nagu raudnael seinas. Just sel päeval kulmineerus mitu kuud Vitoria-Gasteizis kestnud tööliste streik, kui võimud tapsid viis ja haavasid ligemale kahtsadat inimest. Toonaste sündmuste ajastutruu rekonstruktsioon, mis on lahendatud põnevusfilmi võtmes. Meisterlikult lavastatud hoogne lugu kisub kaasa ja alltekst viitab ... teadagi millele – rahvaste õigusele otsustada ise oma saatuse üle. 

Seansi juhatavad sisse produtsendid Alvaro Herrero ja Francisco Javier Ruiz.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

Kadakh, amoraalne lugu” (India)
Kadakh 
Režissöör Rajat Kapoor 
Rahvusvaheline esilinastus

Sarvekandja ilmub tema naist magatanud mehe korterisse ja ... Ühesõnaga, asi läheb pööraseks. Aga mitte selles mõttes, mida te arvate. Käes on diwali – India suurimad pidustused, millega tähistatakse valguse võitu pimeduse üle. Ideaalne aeg ühe süsimusta komöödia sünniks.

Seansi juhatavad sisse režissöör Rajat Kapoor ja kunstnik Meenal Agarwal.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Lysis” (Saksamaa)
Lysis
Režissöör Rick Ostermann
Maailmaesilinastus

Põnevusdraama, mille valmimise protsess on sama pingeline nagu selle süžee, milles üksteisest võõrdunud isa ja poeg lähevad suhete soojendamiseks kärestikusõidule metsikusse loodusesse, kus sellest saab võitlus ellujäämise nimel. Kaks näitlejat omapäi keset asustamata maastikke, varustatuna vaid loo alge, vajaliku varustuse ja seikluskaameratega, millega nad ise filmi üles võtavad. Improviseeritud tulemus on ootamatult ehe ja värske.

Seansi juhatavad sisse režissöör Rick Ostermann, produtsent Stefan Sporbert ja osatäitja Louis Hofmann.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„See on tuul” (Hispaania)
El vent és això
Režissöörid Paula Comas, Joan Cumeras, Andrea López, Oriol Mulero, Mario Rebugent, Marina Segarra ja Pere Vilà Barceló
Rahvusvaheline esilinastus

Kaks teismelist tüdrukut maadlevad buliimiast ja anoreksiast põhjustatud probleemidega. Täiskasvanuelu lävepakule jõudnuna peavad nad otsustama, kuidas edasi liikuda. Otsuse langetamine on aga hirmutav ja täidab nad kõikehõlmava ärevusega. Äärmiselt ehe film on valminud kollektiivselt, katalaani režissööri Pere Vilà Barceló kaasautoriteks on 15–17-aastased noored. Ettevaatust lapsevanemad – film võib mõjuda šokeerivalt!

Seansi juhatavad sisse näitlejad Katrin Vankova ja Laia Manzanares.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„100 aastat koos” (Leedu)
100 metu kartu
Režissöör Edita Kabaraitė

Ilusa ja südamliku dokumentaalfilmi keskmes on leedukad, kes on sama vanad nagu Leedu riik – 100-aastased. Millised on nende mõtted seoses möödanikuga? Või ehk olulisemgi – kuidas hindavad nad Leedu hetkeolukorda? Eesti riigi väärika juubeli tuules pakub linateos äratundmist, luues paralleele meie enda riigi looga. Vilniuse filmifestivali „Kino Pavasaris” publiku lemmikfilm.

Seansi juhatavad sisse režissöör Edita Kabaraitė ja produtsendid Kestutis Drazdauskas ja Justė Michailinaitė.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Majake teeservas” (Brasiilia)
Beiço De Estrada
Režissöör Eliézer Rolim
Rahvusvaheline esilinastus

Üks seni tiheda liiklusega maantee jääb Brasiilia 1970ndate moderniseerimisprojektile jalgu – uus kiirtee läheb sellest ringiga mööda ja varem klientidest pulbitsenud teeäärne bordell ilmutab väljasuremise märke. „Rongid siin enam ei käi” teravas Brasiilia kastmes.

Seansi juhatavad sisse režissöör Eliézer Rolim ja produtsent Minna Miná.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Metsikud” (Kanada)
Firecrackers
Režissöör Jasmin Mozaffari

Lou ja Chantal unistavad põgeneda depressiivsest väikelinnast kaugele New Yorki. Nende plaan on just teoks saamas, kui Chantaliga juhtub midagi, mis nõuab kättemaksu. Sõbrataride metsiku loomu tõttu hakkab asi kontrolli alt väljuma. See ei pane proovile mitte ainult nende sõpruse, vaid seab kahtluse alla ka unistuse teostumise. Äge noortedraama, mis lõikab nagu vahe nuga.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

Jaga: