/uudised
est
Uudised
PÖFFi 8. päeva filmisoovitused
23.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad.   


„Katarsis” (Maroko)
Catharsys or The Afina Tales of the Lost World 
Režissöör Yassine Marco Marroccu 
Maailmaesilinastus

Kui te otsite harjumuspäratut vaatamiskogemust, siis on see film teile. Põrgupõhja Jürkat meenutav tegelane, kelle puhul ei saa aru, kas ta on elus või juba surnud, kutsutakse düstoopilises lähitulevikus raadiosaatesse, mille ülesanne on võimendada manduva inimkonna agooniat. Mehe ülevaadet oma erakordsest eluteekonnast läbi aja ja ruumi, kadunud paradiisi otsimisest jääb aga kuulatama kogu maailm. Väga eriline antiutoopia otse Aafrikast. 

Seansi juhatavad sisse režissöör Yassine Marco Marroccu ja monteerija Srdjan Ristic.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Talveöö” (Lõuna-Korea)
Gyeo-ul-bam-e 
Režissöör Jang Woo-jin 
Euroopa esilinastus

Keskealine abielupaar külastab templit, kus 30 aastat tagasi esimest korda kohtuti, ja leiab end ootamatult seismas elu ristteel. Minevikust otsitakse seda, mille abil mõtestada olevikku. Meisterlikult jutustatud lugu, mida ümbritseb müstiline ja igatsuslik aura. Vaikselt lummav film aja kulgemisest ja inimestest selle kulgemise voolus.

Seansi juhatab sisse režissöör Woojin Jang.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Uju või upu” (Prantsusmaa)
Marche ou Crève 
Režissöör Margaux Bonhomme 
Rahvusvaheline esilinastus

Me oleme harjunud, et maailma näidatakse puudega inimeste vaatevinklist. Siin on vastupidi. 17-aastane neiu hooldab koos isaga raske vaimse ja füüsilise puudega õde. Paraku muutub see järjest kurnavamaks, sest ohverdada tuleb oma isiklik elu ja unistused. Meisterlik draama, mis toob hirmuäratavalt lähedale nende inimeste üleelamised ja valikud, kes on sunnitud sellises olukorras olema. Filmi peaosatäitjad Diane Rouxel ja Jeanne Cohendy jagasid äsja kodumaal Saint-Jean-de-Luzi filmifestivalil parima naisnäitleja auhinda.

Seansi juhatab sisse režissöör Margaux Bonhomme.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Konksu otsas” (Soome)
Koukussa
Režissöör Marja Pyykkö

Kas olete kunagi olnud armunud inimesesse, kellesse poleks tasunud armuda? Krista (Matleena Kuusniemi) on endine narkosõltlane, Oskari (Tommi Eronen) aga narkorühma kriminaaluurija. Neil on ühine ajalugu ja poeg ning vastastikune sõltuvus. „Konksu otsas” on draamasari sõltuvustest – suhetes, ühiskonnas, tööl. PÖFFil linastub sarja teise hooaja esimene osa.

Seansi juhatab sisse näitleja Tommi Eronen.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Pärdik ja Lobasuu” (Norra)
Adjø Montebello
Režissöör Thea Hvistendahl

Norra räpiduo Karpe Diem on tõeline fenomen. Bänd andis 10 000 vaatajat mahutavas Oslo Spektrumis kolm pilgeni väljamüüdud kontserti, varustatuna trobikonna meeldejäävate lugude, poliitilise teravmeelsuse, relvitukstegeva eneseiroonia, saalitäie roosade täispuhutavate põrsaste ja suure hulga kaameratega, mis toimunu jäädvustasid. Nüüd on see elamus toodud suurele ekraanile võimsa kontsertfilmina.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Kõik taevased jumalad” (Prantsusmaa)
Tous les dieux du ciel
Režissöör Quarxx

Simon on 30-aastane tehasetööline, kes elab inimpelgurina üksildases farmis. Mees jagab päevinäinud vanematekodu oma õe Estelle’iga, kes on lapsepõlves juhtunud õnnetuse tõttu sügava puudega. Simon süüdistab juhtunus iseennast. Endale aru andmata on ta samal ajal sulgenud õe ees kogu maailma. Estelle’i osas astub üles haruldase geneetilise häirega modell Melanie Gaydos. Unikaalne leid neile, kes otsivad sünget vaatemängu ja emotsionaalset krõbedust.

Seansi juhatab sisse režissöör Quarxx.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Vaata mind”  (Tuneesia-Prantsusmaa-Katar)
Fi 'Ainaya
Režissöör Nejib Belkadhi
Euroopa esilinastus

Tuneesiast pärit Lotfi on sisse seadmas uut ilusat elu Prantsusmaal, kui ta saab ootamatu kõne endiselt kodumaalt, mis muudab kõike. Selgub, et seal ootab teda 9-aastane autistlik poeg, kes vajab oma isa. See on portree mehest, kes seisab oma elu raskeima valiku ees – kaks kodu, kaks perekonda, kaks erinevat elu. Valik määrab, milline mees ta tegelikult on. Äärmiselt liigutav peredraama.

Seansi juhatab sisse režissöör Nejib Belkadhi.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit

Jaga: