/uudised
est
Uudised
PÖFFi 6. päeva filmisoovitused
21.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Head vaatamist!


„Pakt” (Hispaania)
El pacto
Režissöör David Victori

Mónica jumaldab oma tütart Clarat. Ühel päeval leitakse aga teismeline teadvusetuna – ta on seletamatul põhjusel koomasse langenud ja arstid ei oska lahendust leida. Valust muserdatud ja meeleheitele viidud Mónica on tütre elluärkamise nimel valmis kõigeks, isegi tegudeks, mille tagajärjed võivad olla ootamatud… David Victori sukeldub oma esikfilmiga üleloomulike õuduspõnevike maailma, tuues vaataja ette hämaravõitu loo, mis paljastab meis kõigis peituva pimeduse.

Seansi juhatab sisse režissöör David Victori.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Purunenud saar” (Dominikaani)
La isla rota
Režissöör Félix Germán

Hispaniola saar on jagatud kahe riigi, Haiti ja Dominikaani Vabariigi vahel, kes on olnud ajalooliselt teineteisega vaenujalal. Film jälgib põrkuvaid kultuure Haiti noormehe Guy läbielamiste kaudu. See on minevikurännak meile kaugesse ja eksootilisse kultuuriruumi, kuid filmi universaalse inimlikkuse tõttu on see kõnekas ka siin ja praegu. Tähelepanu, tegu on maailma esilinastusega.

Seansi juhatab sisse produtsent Luis Arambilet.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Suure pimeduse ajastu” (Kanada)
La grande noirceur
Režissöör Maxime Giroux

Käimas on maailmasõda. Philippe on leidnud varjupaiga ühes Ameerika lääneosariigis, üritades leiba teenida Charlie Chaplini imiteerijana. Tema teekond koju kujuneb tõeliselt painajalikuks. Film kui hallutsinatsioon Ameerika unelma pahupoolest ja absurdne allegooria ajastust, milles tegevustik aset leiab, kuid taibukam vaataja oskab näha seoseid ka tänapäevaga, mis peegelduvad kaootiliste aegade iseennast hävitavas hullumeelsuses.

Seansi juhatab sisse režissöör Maxime Giroux.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Greenaway tähestik” (Holland)
The Greenaway Alphabet
Režissöör Saskia Boddeke

Intiimne portreefilm kunstnikust ja filmitegijast Peter Greenawayst, autoriks tema abikaasa Saskia Boddeke. Koos oma tütre Pip´iga paneb Peter kokku isikliku tähestiku. Tulemuseks on ainulaadne ülevaade mitte ainult suure looja mõttemaailmast, vaid ka mitmetahuline jäädvustus lapsevanemaks olemisest, vananemisest ja igavesti ekslevast inimvaimust.

Seansi juhatab sisse režissöör Saskia Boddeke.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.


„Koolibuss” (Filipiinid)
School Service
Režissöör Luisito Lagdameo

Õhtuhämaruses koju kiirustav Maya usaldab oma saatuse võõraste kätte, kes lubavad kollase koolibussiga ta jalavaeva kergendada. Kodu asemel leiab aga väike tüdruk end oma meelehärmiks hoopis Manilast, kus ta on sunnitud koos teiste lastega kerjama ja õppima, kuidas pealinna ükskõikseil tänavail ellu jääda. Kuritegeliku jõugu karmiks juhiks on kummituslik Rita koos oma keskealise venna Robertiga, kes väikesi lapsi karjatades ja kogudes üritavad almuste abil ülal pidada oma vana ja haiget isa. Karm, ent südamlik linalugu maailma teisest otsast.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Mind ei huvita, kui me ka läheme ajalukku barbaritena” (Rumeenia-Tšehhi-Prantsusmaa-Bulgaaria-Saksamaa)
Îmi este indiferent daca în istorie vom intra ca barbari
Režissöör Radu Jude

Noor teatrilavastaja Mariana tahab välja tuua lavastuse sellest, kuidas rumeenlased korraldasid 1941. aastal Odessas kohalike juutide massimõrva. Paraku tekivad ootamatud raskused. Mõned näitlejad-statistid üritavad talle selgitada, et tegelikult toimusid 70 aasta tagused sündmused hoopis teistmoodi. Oma ettekirjutustega tuleb välja ka Bukaresti linnavalitsus. Kuidas klaarida minevikus juhtunut? Tänavuse Karlovy Vary filmifestivali võidufilm. Rumeenia Oscari-esitus.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Maailma õrn ükskõiksus” (Kasahstan-Prantsusmaa)
Laskovoe bezraslitšije mira
Režissöör Ädilhan Jeržanov

Pärast Saltanati isa enesetappu selgub, et temast on järele jäänud ainult võlad. Raskes olukorras peret saaks aidata vaid linnas elav rikas onu. Neiu lähebki linna, temaga tuleb kaasa ka samast külast pärit lapsepõlvesõber. Noored armastavad teineteist. Film puhtast armastusest, mis on ainus väärtus selles hullumeelses, rahale ja võimule orienteeritud maailmas.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

Jaga: