/uudised
est
Uudised
PÖFFi 3. päeva filmisoovitused
18.11.2018
PÖFF
Kui te veel ei tea, millist filmi täna vaatama minna, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Pange tähele, et kahe filmi autoriga on teil võimalik ka isiklikult kohtuda. 

„Soosik”
(Iirimaa-Suurbritannia-Ameerika Ühendriigid) 

Favourite
 
Režissöör Yorgos Lanthimos

Tuntud kreeka provokaator Yorgos Lanthimos vaatleb ebamoraalset võimujanu ja reetlikku kättemaksu oma kõige räpasemas ja vaimukamas õukonnakomöödias, mis on läbi imbunud võrratutest näitlejatöödest, seksuaalsetest intriigidest, mustast absurdihuumorist ja klassikalisest muusikast. Veneetsia filmifestivali žürii ja parima naisnäitleja (Olivia Colman) auhinnad. Festivalide lemmik.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Sügavad jõed” (Venemaa) 
Glubokie reki 
Režissöör Vladimir Bitokov

Põhja-Kaukaasia. Siinsetel inimestel on kombeks külast välja saata need, kes on kogukonna suhtes halvasti käitunud. Vihavaen elab siin üle põlvkondade. Ellu tuleb jääda ka sellel perekonnal, kes elab külast eraldi asuva kiirevoolulise jõe kaldal. Aleksander Sokurovi õpilane ei ole vändanud mitte lihtsalt head filmi, vaid teinud ka ajalugu – see on esimene kabardi-tšerkessi keeles üles võetud film. Venemaa rahvusliku filmifestivali Kinotaurus parim debüüt.

Seansi juhatab sisse režissöör Vladimir Bitokov.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Anote Noa laev” (Kanada) 
Anote’s Ark 
Režissöör Matthieu Rytz

Maailma väiksemate riikide hulka kuuluv Kiribati paikneb Mikroneesias justkui vanajumala selja taga. Ent globaalsete võrgustike tõttu näiliselt üha väiksemaks muutuvas maailmas ei ole ükski koht piisavalt eraldatud. Nii ongi Kiribati elanikud esimeste seas, keda kliimamuutused otseselt mõjutavad, sest tõusev veetase ähvardab nende saared maakaardilt täielikult kaotada. Suurepäraste looduspiltidega dokumentaalfilm on lugu ühe rahva ja nende karismaatilise liidri Anote Tongi donkihhotlikust võitlusest.

Seansi juhatab sisse režissöör Matthieu Rytz.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Pärdik ja Lobasuu” (Norra) 
Adjø Montebello 
Režissöör Thea Hvistendahl

Norra räpiduo Karpe Diem on tõeline fenomen. Bänd andis Oslo Spektrumis kolm pilgeni väljamüüdud kontserti, varustatud trobikonna meeldejäävate lugude, poliitilise teravmeelsuse, relvitukstegeva eneseiroonia, saalitäie roosade täispuhutavate põrsaste ja suure hulga kaameratega, mis kõik toimunu jäädvustasid. Nüüd on see elamus toodud suurele ekraanile võimsa kontsertfilmina.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Ingel” (Belgia-Holland-Senegal) 
Un Ange 
Režissöör Koen Mortier

Thierry on profijalgrattur, kes on jõudnud oma eluga tupikusse – ränk õnnetus võistlustel, narkootikumid, enesetapumõtted. Fay on prostituut, kes suudab oma tööd teha tänu enesesisendusele, et tema keha on vaid instrument elatusvahendite teenimisel. Kui need kaks Senegalis kohtuvad, tekib armastus esimesest pilgust. Frank Vandenbroucke oli Belgia jalgrattaspordi suurlootus. Franki lühikese elu lõpu kokkulangevus filmi süžeega on väidetavalt juhuslik. 

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Aheldatud kogu eluks” (USA) 
Chained for Life 
Režissöör Aaron Schimberg

Füüsilised eripärad on endiselt enamasti näitlejameisterlikkuse ja eriefektide pärusmaa, kuid mitte selles PÖFFi programmi ühes originaalsemas ja omapärasemas linateoses. Lavastaja Aaron Schimberg, kes teab omast kogemusest, mida tähendab elu füüsilise eripäraga, toob ekraanile erilisi tegelasi kehastama erilised inimesed. „Aheldatud kogu eluks” räägib haiglast, kuhu lähevad abi otsima need, keda enamik ühiskonnast peab mingil moel teistsugusteks ja võõristavateks, et mitte öelda friikideks. Nauding neile, kes peavad lugu filmidest, kus ei ole ühtseid vastuseid ja seletust, kuidas elada…

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.


Jaga: