/uudised
est
Uudised
PÖFFi 15. päeva filmisoovitused
30.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad. Või neile, kus on kohal külalised – võimalust kuulata, mida autorid ise oma filmist räägivad, ei avane iga päev. 

Täna ja homme avaneb võimalus näha ka kõikide PÖFFi põhi- ja debüütfilmide võistlusprogrammis osalenud filmide kordusseansse!
„Lambakari” (Iraan) 
Maghz-haye Koochak Zang-Zadeh 
Režissöör Houman Seyedi 
Euroopa esilinastus

Tohoh, Iraani gangsteridraama? Tõsijutt, me ei tee nalja. Ka nii võib seda nimetada, Iraani moodi muidugi. „Sopranosidki” aimub kauge kajana, ainult Teherani agul on tegevuspaigaks. Midagi väga erilist ka Iraani kontekstis – riigis, kus valmib 150 filmi aastas. Aastate eest lapsendatud valjuhäälne vennike Shahin üritab end maksma panna perekonnas, mida juhib tema raudse käega narkoparunist vend. Tõsise sotsiaalse alltekstiga film, mille peaosatäitja Navid Mohammadzadeh sooritab sellise uskumatu ümberkehastumise triki, mille eest antakse tavaliselt Oscareid.

Seansi juhatab sisse režissöör Houman Seyedi.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Vanamees relvaga” (USA)
The Old Man & the Gun
Režissöör David Lowery

PÖFFi üllatusseanss, haarav kriminaaldraama Forrest Tuckerist, kes põgenes 70-aastasena San Quentini vanglast ja korraldas terve rea leidlikke rööve, vedades korduvalt ninapidi politseiametnikke ja pälvides avalikkuse imetluse. Peaosas legendaarne Robert Redford, kes on teatanud, et see on tema viimane roll.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Yomeddine” (Egiptus)
Yomeddine
Režissöör A.B. Shawky

Suurema osa oma elust koos teiste pidalitõbistega eraldatuses elanud mees otsustab reisida oma kunagisse kodukülla, et leida vastused oma minevikku puudutavatele küsimustele. Temaga seltsib orvust poiss. Maailma ei võta neid just avasüli vastu. Tõeliselt ilus ja südamlik film, Egiptuse esitus mitteingliskeelse filmi Oscarile.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Sulgkerge” (Holland)
Light as Feathers
Režissöör Rosanne Pel

15-aastase Eryku ja 13-aastase naabitüdruku Klaudia vahel lööb lõkkele esimene armastus. Paraku on piire kompav suhe manipuleeriva emaga kasvatanud Erykust poisi, kes ei tee vahet armastusel ja vägivallal. Tunded käivad üle pea ja asi väljub kontrolli alt. Nõudlikule vaatajale.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„United Skates” (USA)
United Skates
Režissöörid Dyana Winkler ja Tina Brown

Kas te teadsite midagi USA rulluisuhallidest ja sealsetest rulluisudiskodest – mustanahaliste underground-kultuuri ilmingust ja olulisest kokkusaamispaigast, kust on alguse saanud selliste muusikute karjäär nagu Queen Latifah või N.W.A? Ei? Siis vaadake seda filmi ja elage kaasa – et viimaseidki selliseid kohti ei suletaks ega avataks nende asemel lõputuid kaubahalle, rahuldamaks üha kasvavat tarbimishullust.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Kronofoobia” (Šveits) 
Cronofobia 
Režissöör Francesco Rizzi 
Rahvusvaheline esilinastus

Kronofoobia on hirm aja möödumise ees. Kaks peategelast – naine, kes on kaotanud oma elu armastuse, ja mees, keda rõhub talumatu süütunne – on sinna kinni jäänud. Suutmata oma sisemise maailmaga rahu sõlmida, vahetatakse pidevalt maske. See on ühe võimatu armastusloo kroonika. Psühholoogiline draama, mis ei mõnule masenduses, vaid kõnnib ootamatuid, mängulisi radu pidi.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Suure pimeduse ajastu” (Kanada)
La grande noirceur 
Režissöör Maxime Giroux 

Käimas on maailmasõda. Philippe on leidnud varjupaiga ühes Ameerika lääneosariigis, üritades leiba teenida Charlie Chaplini imiteerijana. Tema teekond koju kujuneb tõeliselt painajalikuks. Film kui hallutsinatsioon Ameerika unelma pahupoolest ja absurdne allegooria ajastust, milles tegevustik aset leiab, kuid taibukam vaataja oskab näha seoseid ka tänapäevaga, mis peegelduvad kaootiliste aegade iseennast hävitavas hullumeelsuses.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.
Jaga: