/uudised
est
Uudised
PÖFFi 14. päeva filmisoovitused
29.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad. Või neile, kus on kohal külalised – võimalust kuulata, mida autorid ise oma filmist räägivad, ei avane iga päev.„Kejal” (Iraan) 
Kejal 
Režissöör Nima Yar 
Maailmaesilinastus

Üliõpilasest kurditar hakkab perekonna võlgade tagasimaksmiseks kulbar´iks. Film inimestest, kes kannavad oma elu seljas, vedades üle Iraani-Iraagi piiri mitmesugust kaupa. Äärmises vaesuses elavatele kurdidele on see traditsiooniline elatusallikas, Iraani võimudele aga salakaubavedu, mida takistatakse inimohvrite hinnaga. Julge ja valus film.

Seansi juhatavad sisse näitleja Maryam Zokaei ja kaasprodutsent Nasser Darian.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Saša oli siin” (Leedu) 
Čia buvo Saša 
Režissöör Ernestas Jankauskas 
Maailmaesilinastus

Keskklassi perekond sõidab kohtuma imearmsa 6-aastase tüdrukuga, keda nad lapsendada soovivad, aga ees ootab hoopis 12-aastane tavaline poiss. Psühholoogiline draama moodsas ühiskonnas levinud nn sotsiaalsest vastutusest, mis tegelikkusega kokku puutudes deklaratiivseks osutub. Film peaaegu naaberriigist, mille filmikunsti me kahjuks häbiväärselt vähe tunneme.

Seansi juhatavad sisse režissöör Ernestas Jankauskas ja produtsent Gabija Siurbyte.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Tumbbad” (India-Rootsi)
Tumbbad
Režissöörid Rahi Anil Barve ja Adesh Prasad

Vinayak ihaleb oma esivanemate müütilist varandust ja minetab ajapikku kõik head ja inimlikud omadused – jääb vaid aplus. Vaatemänguline muinasjutt, mis pole mõeldud lastele ega nõrganärvilistele – ekraanil on segu gootilikust õudusest, rikkalikust fantaasiast ja India folkloorist.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

ERRi kultuuriportaali soovituse leiad siit

„Vaht suus” (Läti-Poola-Leedu)
Ar putām uz lūpām
Režissöör Jānis Nords

Metsade vahele peidetud Läti külakeses treenib jala kaotanud ekspolitseinik Didzis politseikoeri. Abikaasa Jana on mehest emotsionaalselt ja füüsiliselt eemaldunud ja otsib romantikat teiste meeste sülest. Laguneva perekonna taustal ei märka Didzis oma neljajalgsete sõprade kasvavat agressiivsust, mille põhjuseks on marutaud. Draamast saab pinev thriller.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

ERRi kultuuriportaali soovituse leiad siit

„Tuhk lumel” (Leedu-USA)
Ashes in the Snow
Režissöör Marius Markevičius
Rahvusvaheline esilinastus

Leedu rahva küüditamine ja elu Siberis 15-aastase tüdruku pilgu kaudu, kes talletab sündiva joonistustesse – see on ainus viis säilitada lootus. Leedus on seda vaadanud juba üle 200 000 inimese. Põhineb Ruta Šepetyse populaarsel raamatul „Hallaaegade algus”, mis on ilmunud ka eesti keeles.

Seansi juhatavad sisse Marius Markevičius, näitleja Peter Franzen ja produtsent Zilvinas Naujokas.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Võimalik ohver” (Tšiili)
Víctima Potential
Režissöör Nicolás Guzmán
Maailmaesilinastus

Internetiajastu popdiiva meelivallutav mõju teismeliste ajudele, esitatud vampiirifilmi võtmes, peaosas Tšiili laulja Sofía Oportot. Filmitud ilma stsenaariumita, toob see vaatajani Sofia laulud ja videod, kuid areneb samas millekski mõõtmatuks ja paeluvaks.

Seansi juhatavad sisse režissöör Nicolás Guzmán ja osatäitjad Sofia Oportot ning Constanza Godoy.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Oma maa” (Soome)
Oma maa
Režissöör Markku Pölönen
Rahvusvaheline esilinastus

Sõda on lõppenud. Anni läheb rindemeeste hospidali ja kohtub seal Veikkoga, kes on tema hukkunud venna sõjakamraad. Tekib armastus, mis ei meeldi aga naise vanematele, sest noorte sotsiaalne taust on erinev. Vanematega tülli minemise hinnaga valivad armunud oma tee ja hakkavad üles ehitama päris oma talu. Film kui austusavaldus naistele, kes pidid pärast sõda ohjad enda kätte võtma, et sõjast räsitud meestega kodu ja perekond luua. Soome legendaarse muljetavaldav tagasitulek pärast kümneaastast pausi. 

Vaata lähemalt ja osta pilet siit

„Päikesepõletus” (Portugal) 
Golpe de Sol 
Režissöör Vicente Alves do Ó 
Maailmaesilinastus

Neli sõpra. Idülliline maamaja. Bassein. Kuum päike. Ja siis üks telefonikõne, mis kuulutab ette ootamatu külalise saabumist – külalise, kes on kümme aastat tagasi mänginud olulist rolli kõigi nelja elus. Peen psühholoogiline draama. 

Seansi juhatavad sisse režissöör Vicente Alves do Ó, näitlejad Ricardo Barbosa, Oceana Basilio ja Nuno Pardal ning produtsent Pandora Gagnon da Cunha Telles.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.
Jaga: