/uudised
est
Uudised
PÖFFi 13. päeva filmisoovitused
28.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad. Või neile, kus on kohal külalised – võimalust kuulata, mida autorid ise oma filmist räägivad, ei avane iga päev.„Tere, Arsi!” (India) 
Hello Arsi 
Režissöör Sambit Mohanty 
Rahvusvaheline esilinastus

Juba on öeldud, et see on film, mis ei tohiks mõjuda, aga ometigi mõjub. Mees ja naine sõidavad autoga mööda lõputut teed ja vestlevad. Nad räägivad kõigest ja eimillestki, vestavad lugusid iseendast ja ajast, kui seda teed veel olemaski polnud. Mees üritab rohkem teada saada naise ja naine mehe kohta. Mis tee see on? Kuhu nad lähevad? Ja kes nad ikkagi on? Hea näide postmodernistlikust filmikunstist, mille puhul saab iga vaataja välja mõtelda oma loo.

Seansi juhatab sisse produtsent Ajaya Routray.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Jätkub...” (Läti)
Turpinājums
Režissöör Ivars Seleckis

Viie Läti lapse esimene kooliaasta, täis rõõmu ja vahel ka pisikesi muresid. 84-aastase klassiku ilus ja südamlik dokumentaalfilm, mis annab kooli kaudu läbilõike Läti ühiskonnast. Esindab Lätit ka mitteingliskeelse filmi Oscari konkurentsis. Enne filmi algust leiab aset tseremoonia, kus Ivars Seleckis saab kätte PÖFFi elutööauhinna.

Seansi juhatavad sisse režissöör Ivars Seleckis ja produtsendid Gints Grube ja Antra Gaile.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit

„Kuni me kukume” (Taani) 
Til vi falder 
Režissöör Samanou Acheche Sahlstrøm 
Maailmaesilinastus

Kaotusvalu väidetavalt uppunud, aga mitte kunagi leitud poja pärast sööb abielupaaril hinge seest ega lase eluga edasi minna. Kumbki otsib meeleheitlikult lahendust, mõistes väga hästi, et sama õnnelikud nagu enne nad enam olla ei saa, aga teineteisest lahti lasta pole samuti võimalik, sest keegi ei mõista nende valu samamoodi. Film nagu traagiline autoõnnetus ilusal suvepäeval. Taani filmi kõrge tase saab taas kinnitust. 

Seansi juhatavad sisse režissöör Samanou Acheche Sahlstrøm, näitlejad Lisa Carlehed ja Dar Salim ning produtsent Sara Namer.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Pelgupaik pilvede keskel” (Albaania) 
Streha mes reve 
Režissöör Robert Budina 
Maailmaesilinastus

Albaania külas asuva mošee seinal paljastub ootamatult ristiusu fresko. Kas see tähendab, et pühakotta mahuvad nüüd ära ka kristlased? Ullikeseks peetav moslemist karjus üritab ehitada kirikut keset küla, aga tema enda suguvõsas, kus on esindatud neli usku – islam, õigeusk, katoliku usk ja kommunism –, hõõgub juba uus konflikt – päranduse pärast. Üllatav film riigist, mille filmikunsti me kuigi sageli ei näe. 

Seansi juhatavad sisse režissöör Robert Budina, näitlejad Esela Pysqyli, Bruno Shllaku, Irena Cahani ja Arben Bajraktaraj ning produtsent Sabina Kodra.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Vaht suus” (Läti-Poola-Leedu)
Ar putām uz lūpām
Režissöör Jānis Nords

Metsade vahele peidetud Läti külakeses treenib jala kaotanud ekspolitseinik Didzis politseikoeri. Abikaasa Jana on mehest emotsionaalselt ja füüsiliselt eemaldunud. Laguneva perekonna taustal ei märka Didzis oma neljajalgsete sõprade kasvavat agressiivsust, mille põhjuseks on marutaud. Draamast saab pinev thriller.

Seansi juhatavad sisse produtsendid Aija Berzina ja Alise Gelze.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Peegeldused tolmus” (Austraalia)
Reflections in the Dust
Režissöör Luke Sullivan

Postapokalüptiline draama skisofreenilisest klounist ja tema pimedast tütrest, kes elavad hüljatud maailmas, kust igasugune lootus on kadunud – vähemalt sisendab seda tütrele isa. Väga eriline vaatamiskogemus garanteeritud.

Seansi juhatab sisse režissöör Luke Sullivan.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Bille” (Läti-Leedu-Tšehhi)
Bille
Režissöör Ināra Kolmane
Rahvusvaheline esilinastus

Läti „Seltsimees laps”. Läti ühe tuntuma kirjaniku Vizma Belševica autobiograafilisel romaanil põhinev film vaatleb 1930ndate lõpu Läti olustikku lapse silmade kaudu. Väikese Bille unistused on oma keskkonna kohta liiga suured. Kammitsev atmosfäär surub alla tüdruku loovust. See on vaestest oludest väljamurdmise lugu – tuleb ainult endasse uskuda. Haruldane sissevaade lapse mõttemaailma.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Tuliliilia” (Eesti)
Režissöör Maria Avdjuško

38-aastane Pia üritab pärast lahkuminekut oma eluga edasi minna, aga kergete killast see ülesanne pärast pöörast kihutamist emotsioonide Ameerika mägedel ei ole ... Tõenäoliselt viimane võimalus näha suurel ekraanil Maria Avdjuško müstilist draamat. Kasutage juhust.

Seansi juhatavad sisse režissöör Maria Avdjuško, näitleja Ingrid Isotamm ja produtsent Aet Laigu.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit
Jaga: