/uudised
est
Uudised
PÖFFi 12. päeva filmisoovitused
27.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad. Või neile, kus on kohal külalised – võimalust kuulata, mida autorid ise oma filmist räägivad, ei avane iga päev.  


„Elada siin” (Kanada) 
Pour vivre ici 
Režissöör Bernard Émond 
Rahvusvaheline esilinastus

60. eluaastates naine matab abikaasa ja võtab kaotusvalu leevendamiseks ette reisi oma laste juurde, põigates ka lapsepõlveradadele. Ilus film leinast ja elust pärast armastatud inimese kaotust. Karge ja maaliline Kanada loodus on üks selle filmi tegelastest. Suurepärane roll prantsuskeelse Kanada ühelt tuntumalt näitlejalt Élise Guilbault’lt.

Seansi juhatab sisse režissöör Bernard Émond.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Puu laul” (Kõrgõzstan-Venemaa) 
Darak õrõ 
Režissöör Aibek Daiõrbekov 
Euroopa esilinastus

Tõstad käe püha puu vastu, saad karistada. Nõnda on usutud – ühtmoodi nii Eestis kui eksootilises Kõrgõzstanis. Vaene kirgiisi noormees armastab rikka mehe tütart. Tema rivaal kasutab alatuid võtteid. Kättemaks käivitab sündmused, mis viivad vana ohvripuu hävitamise ja küla tabava kaoseni. Moskva filmifestivali programmijuht Kirill Razlogov juba nimetas seda sensatsiooniks, pidades silmas ootamatut žanri – „Puu laul” on ajalooline muusikal, mis põhineb mitmesaja-aastasel legendil ja on tehtud armastusest „La La Landi” vastu.

Seansi juhatavad sisse režissöör Aibek Daiõrbekov, produtsendid Andrei Jepifanov ja Tatjana Petrik ning helirežissöör Jevgeni Gorjainov.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Kronofoobia” (Šveits) 
Cronofobia 
Režissöör Francesco Rizzi 
Rahvusvaheline esilinastus

Kronofoobia on hirm aja möödumise ees. Kaks peategelast – naine, kes on kaotanud oma elu armastuse, ja mees, keda rõhub talumatu süütunne – on sinna kinni jäänud. Suutmata oma sisemise maailmaga rahu sõlmida, vahetatakse pidevalt maske. See on ühe võimatu armastusloo kroonika. Psühholoogiline draama, mis ei mõnule masenduses, vaid kõnnib ootamatuid, mängulisi radu pidi.

Seansi juhatavad sisse režissöör Francesco Rizzi ja produtsent Michela Pini.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Hull ema”
(Mongoolia)
Soliot Ekh
Režissöör Odonchimeg Ishdorj
Euroopa esilinastus

Mongoolias on suur õnnetus, kui pole järeltulijaid. Lombakas mees teeb küla ullikesele lapse ja ajab ta pärast sünnitust minema, arvestamata, et tingimusteta emaarmastuse vastu ei saa siin maailmas miski. Kui kinosaalis taas valgus süttib, on vaatajad läbinud sügava emotsionaalse hingepuhastuse. Tänavune üllatusfilm riigist, mille filmikunstist me midagi ei tea.

Seansi juhatavad sisse režissöör Odonchimeg Ishdorj ja produtsent Tsengel Davaasambuu.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.


„Hölma all” (Eesti)
Režissöör Siim Tamm
Maailmaesilinastus

Keset metsa rutiinset elu elava Martti õuele ilmub ühel heal päeval kena tütarlaps. Peagi selgub, et külaline pole see, kelle väidab enda olevat. Minevikust hakkavad esile kerkima sünged varjud. Psühholoogiline draama suutmatusest liikuda ajas edasi ilma minevikust lahti laskmata. Pea olematu eelarvega film „mehelt metsast” – Norras ja Tšehhis filmikunsti õppinud Siim Tammelt. Peaosades Erki Laur ja Jaanika Arum.

Seansi juhatavad sisse võttegrupi liikmed eesotsas režissöör Siim Tammega.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Kui puud langevad” (Ukraina-Poola-Makedoonia)
Kolõ padajut dereva
Režissöör Marõsja Nikitjuk

Ukraina maalilises kolkakülas elav Larõssa on armunud nägusasse pätti. Kuna tema kallim on külakogukonna poolt põlatud ja neiu vanematel on tuleviku osas hoopis muud plaanid, otsustavad noored koos põgeneda. Algab maagilise realismiga vürtsitatud teekond, taustaks looduse metsik ilu ja värske vabaduse kuritegelik kaos. Väga eriline film Ukrainast.

Seansi juhatab sisse produtsent Igor Savõtšenko.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Ajasillad” (Läti-Leedu-Eesti)
Laika tilti
Režissöörid Kristīne Briede ja Audrius Stonys
Eesti esilinastus

Lummav rännak läbi 1960ndatel Balti riikides tekkinud uue laine dokumentalistika poeetiliste filmimaailmade. Abstraktne mustrite ja elude mäng. Minevik sulandub tänapäevaks, tänapäev minevikuks. Argielu poeesia. Kolme riigi parimad pojad üheskoos, meilt Andres Sööt ja Mark Soosaar. Kohustuslik kõigile kultuurihuvilistele.

Seansi juhatavad sisse režissöörid Audrius Stonys ja Kristīne Briede ning produtsendid Uldis Cekulis ja Riho Västrik.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

Jaga: