/uudised
est
Uudised
PÖFFi 11. päeva filmisoovitused
26.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad. Või neile, kus on kohal külalised – võimalust kuulata, mida autorid ise oma filmist räägivad, ei avane iga päev.  


„Vaga jõgi” (Kreeka-Prantsusmaa-Läti) 
Akinito Potami 
Režissöör Angelos Frantzis 
Maailmaesilinastus

Töö pärast trööstitus Siberi provintsilinnas peatuva Kreeka abielupaari elu hakkab koost lagunema, kui selgub, et naine on rase – ilma vahekorras olemata. Mehe üle võtab võimust kahtlus. Kas naine teeb talle sarvi? On nad vandenõu ohvrid? Või on tegu hoopis imega, nagu Joosepi ja Maarja loos? Pingeline draama, mis on üles ehitatud kaine mõistuse ja usu igavesele konfliktile – teemale, mis pole kaotanud oma aktuaalsust ka tänapäeva maailmas, kus otsitakse üha enam keskteed religioosse ja ratsionalistliku fanatismi vahel.

Seansi juhatavad sisse režissöör Angelos Frantzis, näitlejad Katia Goulioni ja Andreas Konstantinou ning produtsendid Konstantinos Kontovrakis ja Giorgos Karnavas.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Raisatud munad” (Jaapan) 
Wasted Eggs 
Režissöör Ryo Kawasaki 
Maailmaesilinastus

30-aastane Junko tahab jääda üksikuks. Aoi´d vastassugupool ei huvita. Kumbki ei tunne ennast suletud Jaapani ühiskonnas hästi. Lihtne ja soe film inimestest, kes tegutsevad väljaspool traditsioonilisi norme, mille järgi abielu ja laste saamist peetakse elus kõige tähtsamaks.

Seansi juhatavad sisse režissöör Ryo Kawasaki, näitlejad Mitsue Terasaka ja Sora Kawai ning produtsent Emi Ueyama.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Kaks härrat ülikonnas” (Saksamaa) 
Zwei Herren im Anzug
Režissöör Josef Bierbichler 
Rahvusvaheline esilinastus

Ühe suguseltsi kolme põlvkonna vastuoluline ajalugu, 20. sajandi sündmused Baierimaa vaatevinklist, Michael Hanekese „Valge pael” Baieri moodi. Kaks maailmasõda, natsid, kapitalism, majandusimed, pagulased ... Seistes seekord nii kaamera ees kui taga, kaevub 70-aastane nimekas näitleja Josef Bierbichler, kes on mänginud ka Werner Herzogi ja Michael Hanekese filmides, sügavale isikliku ja ühise alateadvuse maailma.

Seansi juhatavad sisse režissöör ja näitleja Josef Bierbichler ja näitleja Simon Donatz.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Suve ellujääjad” (Leedu)
Išgyventi vasarą
Režissöör Marija Kavtaradzė

Pauliusel on bipolaarne häire, Juste taastub enesetapukatsest. Psühholoog Indre saab ülesande sõidutada mõlemad Palanga psühhiaatriahaiglasse. Paralleelselt sõiduga Leedu ühest otsast teise avaneb peategelaste siseilm koos selle hirmude, enesekahtluse ja teadmatusega. Justkui nakkushaigusena tänapäeva inimesi õõnestavad vaimse tervise probleemid puudutavad kogu ühiskonda ja film on leidnud ilusa tasakaalu ja empaatia selle raske teema avamiseks.

Seansi juhatab sisse režissöör Marija Kavtaradzė.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Oma maa” (Soome)
Oma maa
Režissöör Markku Pölönen
Rahvusvaheline esilinastus

Sõda on lõppenud. Anni läheb rindemeeste hospidali ja kohtub seal Veikkoga, kes on tema hukkunud venna sõjakamraad. Tekib armastus, mis ei meeldi aga naise vanematele, sest noorte sotsiaalne taust on erinev. Vanematega tülli minemise hinnaga valivad armunud oma tee ja hakkavad üles ehitama päris oma talu. Film kui austusavaldus naistele, kes pidid pärast sõda ohjad enda kätte võtma, et sõjast räsitud meestega kodu ja perekond luua. Soome legendaarse muljetavaldav tagasitulek pärast kümneaastast pausi.

Seansi juhatab sisse näitleja Konsta Laakso.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Bhonsle” (India)
Bhonsle
Režissöör Devashish Makhija
Euroopa esilinastus

Hindust politseinik Bhonsle saadetakse vastu tahtmist pensionile. Kui tema naabriks tuleb noor bihaari naine koos oma vennaga – rahvus, mida selles linnaosas ei sallita –, hakkab asi inetuks kiskuma ja Bhonsle peab sekkuma. Universaalsed teemad – rahvuslikkus, etnilised konfliktid, süvenev võõraviha – kohalikus koloriidis ühelt India praeguse aja kõige huvitavamalt režissöörilt.

Seansi juhatab sisse näitleja Santosh Juvekar.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Õnn on soe relv” (Šveits)
Glück ist ein warmes Gewehr
Režissöörid Mirko Borscht, Patricija Bronić, Johanna Dähler, Simon Labhart, Max Roenneberg ja Julian Anatol Schneider
Maailmaesilinastus

Kes otsib vahelduseks midagi teistsugust, siis on see õige valik. Ühes ruumis ühe pika kaadrina üles võetud linateos viiest noorest, kes harutavad päevi ja öid eristamata enesesse süüvides lahti oma minevikutaaka. Seiklushimulisele vaatajale.

Seansi juhatavad sisse režissöörid Simon Labhart, Patricija Bronić, Max Roenneberg, Johanna Dähler ja Mirko Borscht.

Vaata ja lähemalt ja osta pilet siit.Jaga: