/uudised
est
Uudised
PÖFFi 10. päeva filmisoovitused
25.11.2018
PÖFF

Kui te pole veel otsustanud, millist filmi täna vaatama minna ja sõber ka ei aita, tuleb appi PÖFF. Siin on meie soovitused, hoolega kaalutud. Erilist tähelepanu tasub pöörata võistlusfilmide seanssidele, mis on tavapärasest pidulikumad. Või neile, kus on kohal külalised – võimalust kuulata, mida autorid ise oma filmist räägivad, ei avane iga päev.  

„Asandhimitta” (Sri Lanka) 
Asandhimitta 
Režissöör Asoka Handagama 
Euroopa esilinastus

Tuntud filmitegija saab keset ööd telefonikõne oma kunagiselt klassiõelt, kes tunnistab, et on tapnud kolm naist ja palub mehel oma elust film teha. Intrigeeriv ja etteaimamatu lugu armastusest ja kibestumusest, mis paneb vaataja pidevalt kahtlema, mis on päris ja mis ei ole. Nii eksootilise paiga nagu Sri Lanka filmikunsti ei näe te iga päev!

Seansi juhatavad sisse režissöör Asoka Handagama ja näitleja Nilmini Sigera.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Uitav tüdruk” (Kolumbia-Prantsusmaa) 
Niña Errante 
Režissöör Rubén Mendoza 
Maailmaesilinastus

Pärast isa surma sõidavad neli üle pika aja kohtuvat poolõde läbi Kolumbia, et toimetada endi seast noorim tädi juurde. Selle kohati vägagi pinevaks muutuva reisi jooksul õpib 12-aastane tütarlaps tundma maailma, aga ka eneses tärkavat naiselikkust. Teekonnafilm vapratest naistest, keda ümbritseb meestekeskne maailm. Film neile, kellele läks korda „Mustang”, aga veel lüürilisem.

Seansi juhatavad sisse režissöör Rubén Mendoza, näitlejad Sofía Paz Jara ja Lina Marcela Sánchez ning produtsent Daniel Garcia.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Lorik” (Armeenia-Venemaa-Šveits-Serbia-Rootsi-Küpros) 
Lorik 
Režissöör Aleksei Zlobin 
Rahvusvaheline esilinastus

Muinasjutulist tragikomöödiat pole te tõenäoliselt varem näinud. Ainult kunstile elav näitleja satub pärast teatri ootamatut sulgemist teiste inimeste kehadesse ja õpib nägema elu ilu ja valu ka muust vaatevinklist peale enda ja oma teatrikujude oma. Teatraalne ja eklektiline, sügav ja kerge, haarav ja liigutav – selles lopsakas filmis on kõike, ka midagi jacovandormaelilikku. Avaneb tõeliselt kirju pilt tänapäeva Armeenia ühiskonnast.

Seansi juhatavad sisse režissöör Aleksei Zlobin, näitleja Mikhajel Poghosjan, helilooja Davith Aladžjan ja produtsent Martin Minasjan.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Kustutatud” (Sloveenia-Horvaatia-Serbia) 
Izbrisana 
Režissöör Miha Mazzini, kaasrežissöör Dušan Joksimović 
Rahvusvaheline esilinastus

Milline ajalooline kurioosum: 1992. aastal kustutati üleöö äsja iseseisvunud Sloveenia kodanike nimekirjast 25 000 inimest! Ametlikult pole enam olemas ka Serbias sündinud Anat, kes paraku just sel ajal sünnitab. Ta kaotab õiguse oma lapsele, kes kuulutatakse orvuks. Kafkalikus labürindis ekseldes võitleb naine oma õiguste eest.

Seansi juhatavad sisse režissöör Miha Mazzini, näitleja Judita Frankovic ja produtsendid Franci Celarc ja Petra Vidmar.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Hingeõhk marmoril” (Leedu-Läti-Horvaatia)
Kvėpavimas į marmurą
Režissöör Giedrė Beinoriūtė

Izabele elab koos abikaasa ja epileptikust pojaga linnalähedases majakeses. Haigusele vaatamata on poeg Gailius rõõmsameelne tarkpea. Hoiatuste kiuste lapsendatakse perre teinegi laps – metsikuvõitu poiss. Sünge draama ja psühholoogilise thriller’i vahepeal liikuv film tungib inimpsühholoogia varjulistesse soppidesse.

Seansi juhatavad sisse režissöör Giedrė Beinoriūtė, näitleja Airida Gintautaitė ja produtsent Dagnė Vildžiūnaitė.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Ingel” (Belgia-Holland-Senegal)
Un Ange
Režissöör Koen Mortier

Thierry on profijalgrattur, kes on jõudnud oma eluga tupikusse – ränk õnnetus võistlustel, narkootikumid, enesetapumõtted. Fay on prostituut, kes suudab oma tööd teha tänu enesesisendusele, et tema keha on vaid instrument ülalpidamise teenimiseks. Kui nad Senegalis kohtuvad, tekib armastus esimesest pilgust. Traagiline armastusfilm, mis toob pisara silmanurka. Inspireeritud kaude nimeka Belgia profijalgratturi Frank Vandenbrouckega juhtunust.

Seansi juhatab sisse režissöör Koen Mortier.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.

„Metsik süda” (Saksamaa)
Wildes Herz
Režissöör Charly Hübner

Saksa poliitilise punkansambli Feine Sahne Fischfilet solist Jan Gorkow pole mingi suvaline tüüp. Tema bänd esineb kümnete tuhandete fännide ees, astudes välja antisemitismi, rassismi ja homofoobia vastu. Samas hoiab neil väidetava riiki õõnestava tegevuse tõttu pilku peal Saksa siseriiklik luureagentuur. Äge dokumentaalfilm tõeliselt ägedatest muusikutest.

Seansi juhatab sisse režissöör Sebastian Schultz.

Vaata lähemalt ja osta pilet siit.
Jaga: