/uudised
est
Uudised
Näitus avab Ingmar Bergmani mõju moekunstile
21.11.2018
PÖFF

Ingmar Bergmani 100. sünniaastapäeva puhul näeb PÖFFi raames rändnäitust kuulsast režissöörist ja tema seostest moe ja kunstiga.


„Ingmar Bergman ja tema moe- ja kunstipärand” tutvustab Bergmanit kui vastumeelset trendiloojat ja uurib tema mõju tänapäeva kunsti- ja moemaailmale nelja filmi – „Seitsmes pitser“, „Persona“, „Stseenid ühest abielust“ ja „Fanny ja Alexander” – kaudu. Kuigi Bergman ei rõhutanud oma filmides kostüümide olulisust ja mood jättis ta võrdlemisi külmaks, peavad paljud moekunstnikud tema filme ja isiklikku lihtsat stiili suureks inspiratsiooniallikaks.

Väljapanek koosneb fotodest, tekstidest, filmilõikudest, tsitaatidest ja rõivanäidistest. Kujundasid Kristiina Laurits ja Katrin Sipelgas.

Moekunsti teemaga on seotud ka näitusesaal, Rotermanni kvartalis asuv H&M-i showroom, mis on sel puhul erakorraliselt laiemale publikule avatud. Näitust saab vaadata vaid PÖFFi ajal ehk 21.–30. novembrini (Roseni 8) tööpäeviti kell 12–17 (kolmapäeviti kuni kella 18ni). Sissepääs tasuta.

Näitus valmis Rootsi suursaatkonna, Rootsi Instituudi, H&M Eesti ja PÖFFi koostöös.

Jaga: