/uudised
est
Uudised
Kumu näitab ebatavalist filmi vee vägevast jõust
08.01.2019
Kumu
Pilt: Park Circus/Participant Media

Venemaa ühe tuntuma dokumentalisti Viktor Kossakovski uus film, mille peategelaseks on vesi, juhatab sel kolmapäeval sisse "Kumu dokumentaali" järjekordse hooaja.

„Aquarela” ehk „Akvarell” on ebatavaline pilguheit ühe maailma ürgalge ja väärtuslikuma loodusressursi – vee – lummavale ilule, aga ka purustavale jõule, mis inimtegevuse tagajärjel muutub üha kontrollimatumaks. Olgu see maailma sügavaim järv Baikal, kõrgeim juga Angel või üle saja inimelu nõudnud orkaan Irma, filmi autor on jäädvustanud vee olemust hämmastavalt laial emotsionaalsel skaalal ja erakordse visuaalse üksikasjalikkusega. 

Veneetsia festivalil esilinastunud film on tähelepanuväärne ka selles mõttes, et on üles võetud ebatavalisel viisil – tavalise 24 asemel 96 kaadrit sekundis.

57-aastase Kossakovski tuntumad linateosed on „Kolmapäev”, „Lossev”, „Belovid”, „Vaiksemalt!” ja „Elagu antipoodid!”. Tema tööd on võitnud arvukalt tunnustust rahvusvahelistel festivalidel ja kandideerinud korduvalt Euroopa filmiakadeemia parima dokumentaalfilmi auhinnale.

9. jaanuaril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse loodusfilmitegija Joosep Matjus.

Film on ilma tõlketa, ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs tasuta.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. 
Jaga: