/uudised
est
Uudised
Kumu avab Julian Schnabeli fenomeni
17.10.2018
Kumu

Kõigepealt sai temast nimekas kunstnik. Seejärel nimekas filmilavastaja. Julian Schnabeli fenomeni avav portreefilm jõuab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas ekraanile juba täna õhtul. 


„Julian Schnabel: isiklik portree” on kaasahaarav linateos ikoonistaatusesse tõusnud 66-aastasest ekstravagantsest kunstnikust, kes neljakümne loominguaasta vältel on jätnud jälje nii kunsti- kui ka filmimaailma.

1970ndate lõpus, kui tema stiili hakati nimetati neoekspressionistlikuks, sai Schnabelist New Yorgi kõige popim kunstnik, kelle isikunäitused omandasid kiiresti kultusmaine. 1990. aastate teisel poolel otsustas ta proovida kätt ka režissöörina, debüteerides 1996. aastal mängufilmiga „Basquiat”, mille aluseks on sõbra ja kolleegi Jean-Michel Basquiat’ elu. Tema tuntuim film on seni „Tuukrikell ja liblikas”, värskeim töö aga tänavu esilinastunud „Igaviku väravas”, mis räägib Vincent van Goghi viimastest elupäevadest. 

Schnabeli isiksust avavad Pappi Corsicato filmis teiste seas sellised kultuuri suurkujud nagu Al Pacino, Willem Dafoe, Laurie Anderson, Jeff Koons ja Bono. 

17. oktoobril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse kunstiteadlane ja -kriitik Sirje Helme. 
Film on inglise keeles ilma tõlketa. Sissepääs tasuta.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF

Vaata klippi SIIT!
Jaga: