/uudised
est
Uudised
Kohtu meie filmikülalistega
17.11.2018
Fookuses
Houman Seyedi (Iraan)
Lambakari
režissöör

Külaline reedel, 30.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Houman on Iraanist pärit näitleja ja režissöör. Pärast keskkooli, kus ta õppis süvendatult graafilist disaini, osales Houman Iraani Noorte Filmi Seltsi kursustel ja tegi paar lühifilmi. Pärast seda on ta olnud režissöör, stsenarist, monteerija ja näitleja mitmes auhinnatud teoses. Tema tuntumad filmid on “Lambakari”, “Kolmteist” ja “Heli ja raev”.


Amos Gitai (Iisrael)
Trammisõit Jeruusalemmas
režissöör

Külaline reedel, 30.11 kell 17.00 Elektriteatris, Tartus.

Amos on Iisraelist pärit filmitegija, kes on õppinud arhitektiks. Arhitektuuriõpingute ajal kutsuti ta 1973. aastal reservväelasena Yom Kippuri sõtta. Ta võttis kaasa 8mm kaamera, mille ema oli sünnipäevaks kinkinud. Sõda ja eluohtlikud juhtumid inspireerisid teda alustama dokumentaalfilmidega. Nüüdseks on Amos teinud üle 90 filmi. Tema tuntumad tööd on “Rabin, viimane päev”, “Kadosh”, “Berliin-Jeruusalemm” ja “Kedma”. ta oli PÖFFi külaliseks ka 2003. aastal.


Sergei Livnev (Venemaa)
Van Goghid
režissöör

Külaline reedel, 30.11 kell 21.00 Solarise Apollo kinos.

Kirill Sokolov (Venemaa)
Kärva maha, paps!
režissöör

Külaline neljapäeval, 29.11 kell 21.00 kinos Sõprus.

Kirill Sokolov omandas magistrikraadi nanostruktuure uurides. Ülikooli viimasel aastal lühifilmide ja muusikavideote tegemise juurde jõudnud, alustas mees 2013. aastal V. Khotinenko, P. Finni ja V. Fenchenko käe all filmi tudeerimist. 2015. aastal väntas Sokolov oma lõputööna lühifilmi „Tuli“. Ta on kirjutanud mitu täispika filmi stsenaariumit, lavastanud muusikavideosid ja reklaame.


Peter Franzén (Soome)
Tuhk lumel
osatäitja

Külaline neljapäeval, 29.11 kell 20.30 kinos Coca-Cola Plaza.

Soome näitleja Peter Franzén on mänginud rohkem kui 50 telesarjas ja filmis. Oma rolli eest filmis "Koeraküünelõikaja" pälvis ta maineka Jussi filmiauhinna ning ajakirjas Variety kirjeldas filmikriitik Jay Weissberg Franzéni kui ühte Soome andekamat ja mitmekülgsemat näitlejat. Muuhulgas on Franzen mänginud hittsarjades "CSI: Miami", "Puhas veri" ja "Viikingid", samuti eesti filmides "Nimed marmortahvlil" ja "Täna öösel me ei maga". 

Paul Negoescu (Rumeenia)
Suvearmukese lugu
režissöör

Külaline neljapäeval, 29.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Paul on produtsent ja režissöör, kes on eelnevalt tuntust kogunud oma 2016. aasta filmiga “Kaks loteriipiletit”, mis oli väikese eelarvega filmitud. Kõigi üllatuseks osutus see 2016. aastal enim tulu kogunud filmiks Rumeenias.Nicoleta Lefter (Rumeenia)
Suvearmukese lugu
näitleja

Külaline neljapäeval, 29.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Näitlejanna, kes on tuntust kogunud 2012. aasta filmiga “Üle küngaste”.
Crina Semciuc (Rumeenia)

Suvearmukese lugu
näitleja

Külaline neljapäeval, 29.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Crina on lõpetanud teatri- ja filmikooli I. L. Caragiale. Valdab rumeenia, inglise, itaalia ja hispaania keelt. Harrastab erinevaid tantsustiile, näiteks kabareed, tangot, charlestoni, jazzi jm. Ta on tuntust kogunud filmidega “Selfie”, “Metsik hiir” ja “Rokkija”.


Radu Romaniuc (Rumeenia)
Suvearmukese lugu

näitleja

Külaline neljapäeval, 29.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Radu on Rumeenia näitleja, stsenarist ja režissöör, kes on tuntust kogunud filmidega “Elavate surnute tagasipöördumine: reiv hauani”, “Kamraad detektiiv” ja “Povestea unui pierde-vara”.
Nicolás Guzmán (Tšiili)
Võimalik ohver
režissöör

Külaline neljapäeval, 29.11 kell 19.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Nicolás Guzmán on saanud magistrikraadi visuaalkunstide erialal Tšiili ülikoolist. Tema debüütfilm „Si Escuchas Atentamente“ linastus 2016 kõikjal Tšiilis. Ta osales ka projekti „Cero en Conducta“ (režissöör Ignacio Agüero) juures, mis oli suunatud ennekõike koolilastele.Arben Bajraktaraj (Albaania)
Pelgupaik pilvede keskel
näitleja

Külaline kolmapäeval, 28.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Arben on Kosovos sündinud Albaania päritolu näitleja, kellel on Prantsuse kodakondsus. Ta on mänginud paljudes Prantsuse filmides ja olnud väiksemates rollides rahvusvahelistel filmidel “Eden Log” ja “Sex Traffic”. Sageli mängib ta kurjategijaid. Kõige tuntum kurjategija roll on tal Harry Potteri filmidest surmasööja Antonin Dolohovina. Arben on töötanud oma karjääri jooksul paljude tuntud režissööridega, näiteks Gérard Pirès, Xavier Ruiz, Tony Gatlif ja Pierre Moreliga.
Jaroslav Lodõgin (Ukraina)
Metsikud väljad
režissöör

Külaline kolmapäeval, 28.11 kell 18.00 kinos Sõprus.

Jaroslav on näitleja ja režissöör, kes on tuntust kogunud filmiga “Eksleja”. Ta oli režissööriks ka Sophie Villy muusikavideole “Connected” 2011. aastal.


Lisa Carlehed (Taani)
Kuni me kukume
näitleja

Külaline kolmapäeval, 28.11 kell 20.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Lisa on täiendanud oma näitlemisoskust kuulsa Ameerika lavastaja Frank Corsaro kursustel. Ta on mänginud sellistes filmides nagu “Hotell” (2013) ja “Sinu kätes” (2015), aga ka Taani telesarjas “Vihm” (2018).
Dar Salim (Taani)
Kuni me kukume
näitleja

Külaline kolmapäeval, 28.11 kell 20.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Dar Salim sündis Bagdadis. Ta oli  6-aastane, kui põgenes koos vanematega Taani. Tema koduks sai Amageri saar. Pärast keskkooli töötas ta giidina ning Taani sõjaväes kuningliku valvurina. Läks õppima näitekunsti New Yorki William Esperi stuudiosse ning õppis metoodilist näitlemist Londonis. Ta on võtnud ka Sarah Bobergi juures eratunde. Tema tähelend algas Taani seriaaliga “Forsvar”, millega kogus üleriigilise tuntuse. Teda tuntakse veel sarjade “Dicte” ja “Sild” järgi, mida on näidanud ka ETV, samuti on ta mänginud sarjas “Troonide mäng”. 2008. aastal kandideeris Dar Salim parima meesnäitleja kategoorias (filmi “Mine rahuga, Jamil” eest) Bodili auhinnale, mis on vanimaid Euroopas.  

Samanou Acheche Sahlstrøm (Taani)
Kuni me kukume

režissöör

Külaline kolmapäeval, 28.11 kell 20.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Samanou on Prantsusmaal sündinud režissöör, stsenarist ja operaator. Ta on tuntud filmi poolest “Sinu embuses” 2015. aastal.
Wayne Roberts
Richard jätab jumalaga
režissöör

Külaline kolmapäeval, 28.11 kell 21.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Wayne on režissöör ja stsenarist, kes on tuntud 2016. aasta filmiga “Katie ütleb hüvasti”.

Deniss Šabajev (Venemaa)
Mira
režissöör

Külaline kolmapäeval, 28.11 kell 21.15 kinos Coca-Cola Plazas.

Deniss on režissöör, stsenarist, operaator ja monteerija. Ta on tuntud filmi poolest “Koos” 2014. aastal.Odonchimeg Ishdorj (Mongoolia)
Hull ema

režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 20.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Ishdorj on andekas produtsent, kirjanik, näitleja ning koomik. 2001. aastal asutas ta produktsioonifirma X-Tuts, mis on nüüdseks saanud üheks kuulsamaks Mongoolia produktsioonifirmaks. Ta on saanud lugematu arvu auhindu oma näitlemise ning ka produtseerimise ja stsenaristika eest.
Aibek Daiõrbekov (Kõrgõzstan)
Puu laul
režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 18.30 kinos Sõprus.

Aibek on stsenarist ja režissöör, kelle tuntumad tööd on “Kallas” 2006. aastal ja “Gaishniki” 2008. aastal.Ran Slavin (Iisrael)
Unenägude seletaja
režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 18.30 kinos Coca-Cola Plaza.

Ran Slavin on filmirežissöör, videokunstnik ja eksperimentaalse elektroonilise muusika artist, kes tegutseb Tel Avivis. Tema looming käsitleb sageli fakti ja fiktsiooni, igapäevase ja üleloomuliku, mineviku ja tuleviku vahelist pinget. Tuntumad tööd on mängufilm “Unetu linna tsüklid” ja videoteos “Ursulimum”.Anna Maria Sturm (Saksamaa)
Wackersdorf

näitleja

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 19.45 kinos Coca-Cola Plazas.

Näitleja ja laulja Anna Maria Sturm sündis Regensbaumis ning õppis kõigepealt farmatseudiks. Näitlemisega alustas Münchenis Otto Falkenbergi nimelises koolis. Koos saksofonisti ja helilooja Wanja Slaviniga asutas ta ansambli Anna Maria Sturm Quintett ja andis välja oma esimese albumi “Tales of Woe”. 2016. aastal asutas ta trio nimega Love & Lost. Praegu töötab oma järgmise albumi kallal, mis tuleb välja 2019. aastal. Anna Maria on veel kiindunud luulesse ning hobustesse.
Oliver Haffner (Saksamaa)
Wackersdorf

režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 19.45 kinos Coca-Cola Plazas.Partho Sen-Gupta (Austraalia)
(I)slämm
režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 20.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Partho on režissöör ja stsenarist, kes alustas oma teekonda filmimaailmas 17-aastasena, töötades Bollywoodi stuudiotes praktikandina. 1993. aastal valiti ta Pariisis toimuvale Prantsuse filmiinstituudi suvekursusele, kus valmis ka tema esimene lühifilm, mis auhinnati sama kooli stipendiumiga. Partho esimene mängufilmistsenaarium oli Bollywoodi filmile “Hava Aney Dey”, millega ta kogus rahvusvahelist tuntust ja võitis auhindu.
Rachael Blake (Austraalia)
(I)slämm
näitleja

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 20.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Rachael oli sündides ühest kõrvast kurt, kuid pärast mitmeid operatsioone abil sai ta sellest jagu enne 6-aastaseks saamist. Häbelikkuse ja kuulmisprobleemide ületamiseks viis ema ta kõnekunsti kursustele, kus ta käis kuni 17-aastaseks saamiseni. Rachael tegi sisseastumiskatsed Riiklikku Draamakunsti Instituuti, kuid vanuse tõttu ei võetud teda vastu. 19-aastaselt proovis ta uuesti ning sealt algas ka Rachaeli näitlejakarjäär. Ta on tuntud selliste tööde poolest nagu “Lantana”, “Uinuv kaunitar” ja “Egiptuse jumalad”.
Francesco Rizzi (Šveits)
Kronofoobia

režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 21.00 kinos Sõprus.

Francesco on režissöör ja stsenarist, kelle tuntumad tööd on “Metem” ja “La culla del Dio morente”.

Armand Rovira (Hispaania)
Kirjad Paul Morriseyle

režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 21.00 kinos Coca-Cola Plaza.


Armand on tuntud selliste töödega nagu “Hoissuru” 2017. aastal ja “Ekstsentriline puhastamine” 2004. aastal.


Saida Benzal (Hispaania)
Kirjad Paul Morriseyle
režissöör

Külaline teisipäeval, 27.11 kell 21.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Saida sündis Alicantes, Valencia autonoomses piirkonnas, Hispaanias ning tema tuntumate tööde hulka kuuluvad filmid nagu “Hoissuru” 2017. aastal ja “Jõemaa” 2016. aastal.

Patricija Bronić (Šveits)
Õnn on soe relv
režissöör

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 18.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Patricija on näitleja, produtsent ja režissöör, kes on sündinud Saksamaal Hagenis. 2015. aastal omandas ta bakalaureusekraadi Bayreuthi ülikoolis teatri ja meedia erialal. 2018. aastal omandas ta magistrikraadi Berni kunstiülikoolis laiendatud teatriõppe erialal.
Max Roenneberg (Šveits)
Õnn on soe relv
režissöör

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 18.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Simon Labhart (Šveits)
Õnn on soe relv

režissöör

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 18.15 kinos Coca-Cola Plaza.


Johanna Dähler (Šveits)
Õnn on soe relv

režissöör

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 18.15 kinos Coca-Cola Plaza.
Andreas Konstantinou (Kreeka)
Vaga jõgi

näitleja

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 21.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Saksamaal sündinud Kreeka näitleja, kes on 1995. aastast alates mänginud enam kui 12 filmis.


Angelos Frantzis (Kreeka)
Vaga jõgi

režissöör

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 21:15, Coca-Cola Plazas.

Angelos Frantzis õppis filmirežiid Brüsseli ülikoolis INSAS. Ta töötanud filmikriitiku ja -õpetajana ning on tegev kunstnikuna, kasutades oma väljendusvahenditena nii installatsiooni kui performance'it. "Vaga jõgi" on režissööri viies täispikk film.


Marija Kavtaradze (Leedu)
Suve ellujääjad
režissöör

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 18:30, Coca-Cola Plazas.

Marija Kavtaradze on õppinud filmirežiid Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on lavastanud lühifilmid „Youngblood“ (2013), „Normal People Don’t Explode Themselves“ (2013) ja „Igloo“ (2015). „Suve ellujääjad“ on tema esimene täispikk mängufilm.Katia Goulioni (Kreeka)
Vaga jõgi

näitleja

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 21.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Katia on lõpetanud aukirjaga Ateena Draamakooli. Ta mängib peaosa filmis “Polyxeni”, mille Kreeka on esitanud mitteingliskeelse filmi Oscarile.
Sora Kawai (Jaapan)
Raisatud munad

osatäitja

Külaline esmaspäeval, 26.11 kell 18.30 kinos Sõprus.

Jaapani näitlejanna, kes on tuntud eelkõige 2016. aasta filmiga "Itakutemo itakutemo".Ernestas Jankauskas (Leedu)
Saša oli siin

režissöör

Külaline pühapäeval, 25.11 kell 18.30 kinos Sõprus.

Ernestas alustas oma teekonda filmimaailmas 1998. aastal produktsiooni assistendina. Sealt liikus ta edasi režissööri esimeseks assistendiks ning lõpuks režissööriks. Asutas 2008. aastal produktsioonifirma nimega Dansu. Valdab leedu, inglise, vene ja poola keelt.Gabija Siurbyte (Leedu)
Saša oli siin

näitleja

Külaline pühapäeval, 25.11 kell 18.30 kinos Sõprus.

Gabija on nii näitleja kui ka produtsent. Ta õppis näitlemist New Yorgi Filmiakadeemias. Tuntud tööde poolest nagu “Ümber suunatud”, “Viletsus” ja “Meduus Kuu peal”. Produktsioonifirma Dansu üks asutajatest.
Juha Lehtola (Soome)
Inimese roll
režissöör

Külaline pühapäeval, 25.11 kell 18:40 kinos Coca-Cola Plaza.

Juha Lehtola filmograafia sisaldab mängufilmi „Boy Upside Down“ (2014), minisarja „Hunger For Love“ (2007) ja mitmeid telefilme. Filmide kõrval on ta kirjutanud ka mitu edukat näidendit, mida on lavastatud Soome Rahvusteatris. Teda on auhinnatud nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel areenil.Miha Mazzini (Sloveenia)
Kustutatud
režissöör

Külaline pühapäeval, 25.11 kell 21:15 kinos Sõprus.

Miha Mazzini on kirjanik, režissöör ja stsenarist. Tal on magistrikraad loovkirjutamise alal Sheffieldi ülikoolist ja doktorikraad antropoloogias. Mazzini on Euroopa Filmiakadeemia liige, viie lühifilmi režissöör ja kahe täispika filmi stsenaariumi autor.Judita Frankovic-Brdar (Horvaatia)
Kustutatud
peaosatäitja

Külaline pühapäeval, 25.11 kell 21:15 kinos Sõprus.

Horvaatia näitlejanna Judita Frankovic on kaasa teinud kümnetes kodumaistes filmides ja seriaalides. Tänavusel PÖFFil linastuva filmi “Kustutatud” eest pälvis Frankovic Sloveenia filmifestivalil parima näitleja auhinna.

Lucy Wirth (Saksamaa)
Sireenid
näitleja

Külaline laupäeval, 24.11 kell 15.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Zürichis sündinud näitlejanna ja kirjanik, kes on kogunud tuntust filmidega “Kolm tundi”, “Must panter” ja “Esimene kohting”.Odine Johne (Saksamaa)
Sireenid
näitleja

Külaline laupäeval, 24.11 kell 15.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Näitlejanna ja kirjanik, kes on kogunud tuntust filmidega “Laine”, “Agnes” ja “Nordland”.Laia Manzanares (Hispaania)
See on tuul
näitleja

Külaline laupäeval, 24.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Näitlejanna, kes on kogunud tuntust filmidega “Merli”, “Realm” ja “Projekti ajal”. Kõige esimene roll oli tal Tame Impala muusikavideos “The Less I Know The Better”.

Katrin Vankova (Hispaania)

See on tuul
näitleja

Külaline laupäeval, 24.11 kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Katrin on Bulgaarias sündinud näitlejanna. Lapsena kolis Hispaaniasse ja alustas näitlemisega juba 8-aastaselt. Ta on õppinud mitmes teatrikoolis. Katrin osaleb aeg-ajalt ka foto- ja kunstiprojektides. 

Josefine Kirkeskov Nielsen (Taani)
Pääsemine

režissöör

Külaline laupäeval, 24.11 kell 16.00 kinos Sõprus.

Josefine lõpetas Taani riikliku filmikooli. Seal olles õppis ta usaldama südamelähedasi lugusid ning arendas välja omaenda diskreetse sensuaalse stiili. Teda köidavad inimsuhted. Tema lõputöö oli lühifilm “Taevas”.Ishtar Yasin Gutiérrez (Costa Rica/Mehhiko)
Kaks Fridat
režissöör

Külaline laupäeval, 24.11 kell 16.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Ishtar on Iraagi, Tšiili ja Costa Rica päritoluga režissöör ja stsenarist, kes sündis Moskvas. Tema vanaisa on tuntud Costa Rica kirjanik Joaquin Gutiérrez. Ishtar valdab hispaania, vene, prantsuse, inglise ja itaalia keelt. Omandanud Moskva Kunstiinstituudis magistrikraadi, kolis Ishtar Mehhikosse, et alustada Frida Kahlost rääkiva stsenaariumi kirjutamisega. Projekti esitledes kohtus ta Kahlo biograafiga, kelle käest ta sai esimest korda teada kunstniku hooldaja Judith Ferreto olemasolust. Hiljem selgus, et Ishtari tuttava tädi oli Ferreto hooldaja tema viimastel eluaastatel ning sealt hakkaski Ishtari uue stsenaariumi pall veerema. 

Natalja Merkulova (Venemaa)
Mees, kes üllatas kõiki
režissöör

Külaline reedel, 23.11 kell 18.30 kinos Coca-Cola Plaza. 

Natalja on Vene režissöör ja stsenarist. Ta lõpetas Irkutski Ülikooli ning Kõrgemad Stsenaristide ja Režissööride Kursused Moskvas. Töötas Irkutskis saatejuhina. Tema debüütfilm “Intiimsed kehaosad”, mille ta tegi koos oma hilisema elukaaslase Aleksei Tšupoviga, pälvis rohkelt tunnustust nii Venemaal kui ka rahvusvahelistel filmifestivalidel. Nii “Intiimsed kehaosad” kui “Mehe, kes üllatas kõiki” on üles võtnud Mart Taniel. 
Aleksei Tšupov (Venemaa)
Mees, kes üllatas kõiki

režissöör

Külaline reedel, 23.11 kell 18.30 kinos Coca-Cola Plaza.

Vene režissööri ja stsenaristi Aleksei Tšupovit mäletavad filmisõbrad 2013. aasta PÖFFilt, kui näidati tema ja Natalja Merkulova filmi “Intiimsed kehaosad”. Film pälvis Tridensi eriauhinna julguse eest käsitleda sotsiaalseid teemasid, samal ajal austades inimeste õigust individuaalsusele. Tänavu on tandem Tšupov-Merkulova tagasi filmiga “Mees, kes üllatas kõiki”, mille eest Natalja Kudrjašova võitis Veneetsia filmifestivali kõrvalvõistlusprogrammis “Horisondid” parima naisnäitleja auhinna. 

Yassine Marco Marroccu (Maroko)
Katarsis

režissöör

Külaline reedel, 23.11 kell 20:30 kinos Sõprus

Marroccu on Maroko multitalent. Peale filmide tegemise, produtseerimise ja kujundamise on ta toetanud Põhja-Aafrika humanitaarprojekte ja tegutsenud Lõuna-Euroopa pagulaslaagrites. Pärast PÖFFi suundub ta oma esimese pika filmiga Torino ja Marrakechi filmifestivalile.Woojin Jang (Lõuna-Korea)
Talveöö
režissöör

Külaline reedel, 23.11 kell 21.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Eelnevalt on Woojin Jangi käe all valminud kaks filmi - “Uus algus” 2014. aastal ja “Sügis, sügis” 2016. aastal -, mõlemad auhinnatud teosed.
Quarxx (Prantsusmaa)
Kõik taevased jumalad
režissöör

Külaline reedel, 23.11 kell 21:30 kinos Coca-Cola Plazas

Salapärase nimega Prantsuse režissööri lühifilme on pärjatud auhindadega sellistel mainekatel filmifestivalidel nagu Sundance ja LA Indie-Film Fest. Quarxxi võib kunstihuviline filmipublik teada varasemast hoopis maali-, foto- ja videokunstnikuna, kellele on iseloomulik uidata inimese tumedamaid hirme torkivatel ning süngetel mõtteradadel.

Axel Muñoz (Mehhiko) 
Üksildased öös
režissöör

Külaline neljapäeval, 22.11 kell 21.00, kinos Sõprus.

Axel Muñoz on tegutsenud helikunstnikuna enam kui kümmekonna filmi juures. „Üksildased öös“ on tema debüütmängufilm.

Sonia Mietelica (Poola)
Libahunt 
peaosatäitja

Külaline neljapäeval, 22.11 kell 21.00, Coca-Cola Plazas. 

Noorukesele poola näitlejatarile on "Libahunt" kolmandaks filmirolliks, varasemalt on Mietelica mänginud Poola filmides "Miracle Seller" (2009) ja "Tenderness" (2015). 


Adrian Panek (Poola)
Libahunt
režissöör

Külaline neljapäeval, 22.11 kell 21.00, Coca-Cola Plazas.

Poola režissöör ja stsenarist Panek on õppinud arhitektuuri Wroclawi Teadus- ja Tehnoloogiaülikoolis. Režiid õppis ta Sileesia ülikoolis Krzysztof Kieslowski nimelises raadio- ja televisiooniosakonnas. 2011 tegi ta oma esimese filmi “Daas”, kus mängisid Poola staarnäitlejad Andrzej Chyra, Mariusz Bonaszewski ja Olgierd Łukaszewicz. Film valiti 2011. aastal parimaks Poola linateoseks. 
Nejib Belkadhi
(Tuneesia)
Vaata mind
režissöör

Külaline reedel, 23.11 kell 19.45, Coca-Cola Plazas.

Nejib Belkadhi on enda sõnul olnud alati armastanud kirjutada ja lugusid jutustada. Enne filmimaailma astumist õppis Belkadhi turundust. Tema esimest täispikka dokumentaalfilmi "VHS Kahloucha" (2006) näidati mainekatel filmifestivalidel, sealhulgas Cannes'is, Sundance'is ja Dubais. Tema kõige hiljutisemat filmi "Bastardo" näidati aga Toronto filmifestivalil. Juri Kuznetsov (Venemaa)
Mees, kes üllatas kõiki
osatäitja

Külaline reedel, 23.11 kell 18.30, Coca-Cola Plazas.

72-aastane Vene näitleja Juri Kuznetsov on mänginud ligemale 150 filmis ja nimetatud ka Venemaa rahvakunstnikuks.Rajat Kapoor (India)
Kadakh
režissöör

Külaline laupäeval, 24.11 kell 18.50, Coca-Cola Plazas.

Kogenud India režissöör ja näitleja Rajat Kapoor on teinud ja ka ise mänginud pea 70 filmis, saanud auhindu nii oma näitlemise kui lavastajatööde eest.


Maxime Giroux (Kanada)
Suure pimeduse ajastu
režissöör

Külaline kolmapäeval, 21.11 kell 18.45 kinos Coca-Cola Plaza.

Oma romantilise draamaga “Félix ja Meira” – Toronto filmifestivali parim Kanada film ja Oscari-esitus – ka 2014. aasta PÖFFil südameid võitnud Maxime Giroux on tagasi. Aga sedapuhku hoopis millegi teistsugusega – metafüüsilise teekonnafilmiga läbi painajaliku Ameerika. Giroux on üks tuntumaid prantsuskeelse Kanada noorema põlvkonna lavastajaid, kelle filmid on võitnud hulgaliselt auhindu. Aga ta on teinud ka muusikavideosid sellistele artistidele nagu Sam Roberts, Sarah Harmer, The Dears või Vulgaires Machins.
David Victori (Hispaania)

Pakt
režissöör

Külaline kolmapäeval, 21.11 kell 19.15 kinos Sõprus.

Meelelahutustööstuse juhtivaid ajakirju Variety on valinud David Victori kümne Hispaania režissööri hulka, kellel peaks järgmiste aastate jooksul silma peal hoidma. 2012. aastal võitis ta "Süü" eest Youtube´i esimese lühifilmide festivali, järgnenud lühifilmi "Null" ja sellel põhinevat minisarja kaasprodutseerisid Ridley Scott ja Michael Fassbender isiklikult. Tema enda lemmikfilmide hulka kuuluvad näiteks “Karge meele igavene sära", "Alguspunkt" ja “Enne kui saatan surmast sotti saab”. Rahvuselt katalaan. 


Marissa Brandt (USA)
Üle piiri
sportlane

Külaline laupäeval, 17.11 kell 20.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Marissa Brandt sündis Lõuna-Koreas ja adopteeriti neljakuuselt Ameerika perre, kes oli edutult proovinud last saada. Pärast adopteerimist juhtus aga ime – Marissale sündis õde Hannah. Koos alustasid õed ka oma teekonda jääl. Iluuisutamise juurest jõuti hoki juurde ja kirg viis neid ka 2018. aasta taliolümpamängudele Lõuna-Koreas, aga erinevatesse naiskondadesse. Marissa esindas oma sünniriiki Lõuna-Koread ja Hannah mängis Ameerika Ühendriikide lipu all. Marissa võistles oma sünninime Park Yoon-Jung all, lootes, et see aitab tal kokku saada oma bioloogilise emaga.Deyan Parouchev (Prantsusmaa)

Ajatu ilu 
režissöör

Külaline laupäeval, 17.11 kell 18:00 Solarise keskuse kinos Apollo

Sündinud kunstnike perre, kasvas Deyan Parouchev üles loomingulises keskkonnas. Huvi visuaalse kunsti vastu algas tal fotograafiast ning kasvas üle huviks filmikunsti vastu. Tema töid on näidatud festivalidel üle maailma, televisioonis (BBC, MTV, ABC News) ning ka Pariisi Palais de Tokyo muuseumis ja Moskva Modernse Kunsti Muuseumis. "Ajatu ilu" on Parouchevi esimene pikk film.

Vladimir Bitokov (Venemaa)
Sügavad jõed
režissöör

Külaline pühapäeval, 18.11 kell 20:30 kinos Artis. 

Vladimir Bitokov on nimeka Vene filmirežissööri Aleksandr Sokurovi õpilane, lõpetanud tema meistrikursused Kabardi-Balkaaria ülikoolis. "Sügavad jõed" jagas tänavu Venemaa rahvuslikul filmifestivalil Kinotaurus parima debüütfilmi auhinda, tehes ühtlasi ajalugu – tegemist on esimese kabardi-tšerkessi keeles üles võetud mängufilmiga. 

Tysha Kouassi (Prantsusmaa)

Ajatu ilu
näitleja

Külaline laupäeval, 17.11 kell 18.00 Solarise keskuse kinos Apollo.

Prantsuse päritoluga vabakutseline modell ja näitlejanna.
  • Seung-jun Yi (Lõuna-Korea) 
Üle piiri
režissöör

Külaline laupäeval, 17.11 kell 20:00 kinos Coca-Cola Plaza.

Lõuna-Korea režissöör, imeilusa dokumentaalfilmi "Tiguplaneet" autor. Meiegi vaatajatele tuttav teos jutustab sünnist saati kurdist ja pimedast noormehest, kes suhtleb maailmaga kompimise teel. See ei sega tal aga armumast. Film võitis omal ajal peaauhinna maailma tuntuimal, Amsterdami dokumentaalfilmide festivalil. 
Matthieu Rytz (Kanada)

Anote Noa laev
režissöör

Külaline pühapäeval, 18.11 kell 20.15 kinos Coca-Cola Plaza.

Põimides armastust etnoloogia ja fotograafia vastu, on Matthieust saanud visuaalne antropoloog, kes reisib maakera kõige väiksematesse nurkadesse, et jäädvustada kultuurilist mitmekesisust. Huvitub inimese komplekssusest ning maa ja inimese omavahelisest suhtest. Asutas ARKARi, mis on World Press Photo Montréal sündmust korraldav ettevõte, ning AnthropoGraphia, mis on pühendatud inimõiguste edendamisele visuaalse jutustuse kaudu.Anja Wodsak (Šveits)

Üle piiri
filmi tegelane

Külaline laupäeval, 17.11 kell 20.00 kinos Coca-Cola Plaza.

Anja on Rahvusvahelises Olümpiakomitees kunsti ja kultuuri valdkonna juht. Tema töö eesmärgiks on lähendada ülemaailmset publikut olümpiale ning tugevdada spordi ja kunsti vahelist sidet.


Polaroidid valmisid koostöös Fotoluksiga.Vaata kõiki polaroide külalistest Flickr albumist.

Jaga: