/uudised
est
Uudised
PÖFFil ettekantav Tarkovski-ooper otsib toetajaid
23.05.2018
PÖFF


Euroopa kõige huvitavamate uute muusikateatriprojektide sekka valitud ooperi „Tarkovski. Kaheksas film” valmimist on võimalik toetada veel 31. maini. 


Ühisrahastuskampaaniat organiseerib Euroopa ooperi- ja balletifilantroopide liit FEDORA, mille konkursi finaali 2019. aastal PÖFFil ettekantav teos jõudis.

7. juunil selgub Münchenis ühtlasi, kes võidab konkursi peapreemia, milleks on 150 000 eurot. Peale Tarkovski-ooperi kandideerivad sellele Magdeburgi teatri „King Kongi tõestisündinud lugu”, Flandria Ooperi „Heatahtlik” ja Aix-en-Provence´i festivali „Seitse kivi”. Kokku osales 16 ooperiprojekti, sh Pariisi Ooperist ja La Scalast.

„Tarkovski. Kaheksas film” on Austria festivali Musiktheatertage Wien ja Eesti Kontserdi ühisprojekt, mis on inspireeritud filmirežissöör Andrei Tarkovski kaheksandast, tegemata jäänud filmist. Kirjelduse järgi saab juba paratamatult haige lavastaja Aleksander ootamatult võimaluse teha veel üks film. Elektrooniline ooper, kus unenäolisus seguneb reaalsusega ja tehisintellektiga robotitest on saanud igapäevaelu osa, tõstatab küsimusi inimese vastutusest ja moraalist.

Idee autor ja lavastaja on austerlane Thomas Desi, muusika kirjutavad ja esitavad Ekke Västrik ning ansambel U: liikmed Tarmo Johannes ja Taavi Kerikmäe.

Projektiga saab tutvuda ja seda toetada siit.


Jaga: