/uudised
est
Uudised
Tänasest saab pileteid osta kõikidele HÕFFi seanssidele!
06.04.2018
PÖFF
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kava viimastes täiendustes tegutsevad Mehhiko gängisõdadele jalgu jäänud lapsed ja Louisiana mädamülgastest pärit monstrum Victor Crowley, aga näha saab ka Eestis laineid löönud raamatu „Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke” kauaoodatud ekraniseeringut.

Kokku toob 27.-29. aprillini aset leidev HÕFF Haapsalu kultuurikeskuse ekraanidele ligemale 30 pikka filmi 17 riigist, lisaks oma žanri parimad lühifilmid kogu maailmast. Enamik filme linastub vaid üks kord.

Festivali avab ameeriklase Trevor Stevensi postapokalüptiline „Märulikool”, mis võitis äsja Slamdance´i festivali ja jõuab esimest korda väljaspool Ameerika Ühendriike ekraanile just Haapsalus. Euroopas esilinastuvad Jakuutia folk-õudus „Kuri vaim” ja Falklandi sõja teemaline Argentina märuliparoodia „Malvinaator”. Lõpufilmiks on mehhiklanna Issa Lópezi „Tiigrid ei karda” - korraga maagiline ja realistlikult sünge lugu México tänavatel üles kasvavatest lastest, kelle vanemad on hukkunud gängide omavahelise arveteõiendamise tõttu.

Fantaasiarikkuselt ja temaatikalt on seda võrreldud ka legendaarse Luis Buñueli draamaga „Unustatud” (1950), millest oleks justkui uusversiooni vändanud tänavune Oscari laureaat ja Lópezi suur lemmik Guillermo del Toro. Vaieldamatult on tegu ühe tänavuse festivali säravama pärliga, mis kujutab maailma, mida päriselus ise kogeda ei tahaks.

Tutvu festivali filmide ja kavaga SIIN!


Jaga: