/uudised
est
Uudised
PÖFF avab uue võistlusprogrammi
19.03.2018
PÖFF
Pimedate Ööde filmifestivalil võtavad tänavu üksteiselt mõõtu Eesti, Läti ja Leedu linateosed. Senist Eesti filmide konkurssi asendav kolme Balti riigi filmide võistlus annab ülevaate aasta jooksul nendes riikides valminud parimatest pikkadest linateostest, mida on kutsutud hindama rahvusvaheline žürii. Samasugune võistlus oli PÖFFi kavas ka aastatel 2008-2011.

Festivali juhi Tiina Loki sõnul on Balti riikide filmitööstus viimastel aastatel jõudsalt arenenud ja väljatulevate filmide hulk kasvanud. „Meil on väga hea meel naasta vana idee juurde, sest PÖFFi üks eesmärke on edendada kogu regiooni filmitööstust ja tutvustada seda rahvusvaheliselt. Aga võidab ka Eesti vaataja, kellel võiks olla huvitav näha, kuhu on meiega võrreldes jõudnud Läti ja Leedu film,” ütles ta.

Näiteks Leedus jõudis mullu kinoekraanidele 11 kodumaist mängufilmi. Aasta populaarsemate linateoste edetabeli esikümnest leiab neid koguni neli, sealhulgas esimeselt, teiselt ja neljandalt kohalt. Leedu oli ka Sulev Keeduse filmi „Mehetapja / Süütu / Vari” kaastootjaks.


Jaga: