/uudised
est
Uudised
Hamburgi kunstnikud teevad Tallinna tänavatest kino
12.04.2018
PÖFF

Laupäeval, 14. aprillil näitavad Hamburgi kunstnikud Tallinna tänavatel lühifilme. Üritus kannab pealkirja „A Wall is a Screen” ja selle eesmärk on tutvustada publikule ootamatutel ja huvitavatel viisidel Tallinna linna. 

Majaseintele ja ja kasutamata pindadele projitseeritud filme saab vaadata jalutuskäigul, mis algab kell 21 Sõpruse kino eest ja kestab umbes poolteist tundi. Jalutuskäik on publikule tasuta ja toimub iga ilma korral.

Hamburgist pärit kunstnike grupp «A Wall is a Screen» on linastanud linnakeskkonnas lühifilme juba 15 aastat. Nüüdseks on toimunud üle 250 lühifilmirongkäigu enam kui 30 riigis. Filmiprogramm on igas linnas ainulaadne ning valitud lähtuvalt linastuspaikadest, et arhitektuuri ja filmikunsti abiga mõtestada ümber avalik ruum.

Tuur on osa «Saksa kevade» programmist, mille esitlejaks on Hamburg. «A Wall is a Screen» projekti toetavad Hamburgi linn ja Goethe Instituut Eestis. Üritus leiab aset koostöös lühi- ja animafilmide festivaliga PÖFF Shorts ning lühifilmikeskusega ShortEST.
Jaga: