/uudised
est
Uudised
Aita PÖFFil ettekantav ooper maineka konkursi autasule!
15.02.2018
PÖFF

Veel seitse päeva on kõigil huvilistel aega, et valida Euroopa kõige põnevamate muusikateatrilavastuste ideede seast oma lemmik. Võistlustules on ka üks Eestiga seotud projekt, elektrooniline ooper „Tarkovski. The 8th Film”.

22. veebruari õhtul internetis lõppev hääletus on osa Euroopa ooperi- ja balletifilantroopide liidu FEDORA konkursist, mille võitja pälvib oma idee elluviimiseks 150 000 eurot. Publikuhääletuse parim saab autasuks FEDORA korraldatava ühisrahastuskampaania.

„Tarkovski. The 8th Film” on Austria festivali Musiktheatertage Wien ja Eesti Kontserdi ühisprojekt, mille kaastootjateks on Pimedate Ööde filmifestival, Moskva ooperiteater Helikon, Bregenzi ooperifestival ja Tallinna Tehnikaülikool.

See on inspireeritud filmirežissöör Andrei Tarkovski kaheksandast, tegemata jäänud filmist. Kirjelduse järgi saab juba paratamatult haige lavastaja Aleksander ootamatult võimaluse teha veel üks film. Ooper, kus unenäolisus seguneb reaalsusega ja tehisintellektiga robotitest on saanud igapäevaelu osa, tõstatab küsimusi inimese vastutusest ja moraalist.

Libreto autor, helilooja ja lavastaja on austerlane Thomas Desi, kaasheliloojateks ja esitajateks Ekke Västrik ja ansambel U: (Tarmo Johannes ja Taavi Kerikmäe).

Eesti esiettekanne leiab aset 2019. aasta PÖFFil.

Kokku võistleb FEDORA ooperikonkursil 16 projekti, sh Euroopa juhtivate ooperimajade Pariisi Ooperi ja La Scala projektid. Sama palju ideid osaleb balletilavastuste konkursil.

Hääletada saab SIIN.


Kaader Tarkovski filmist "Solaris"
Jaga: