/avatseremoonia
est
Avatseremoonia ja avafilm


Tänavuse Pimedate Ööde filmifestivali esimene hundikarja kogunemine on Alexela kontserdimajas 16. novembril. Tõeliselt elamusrikka sündmuse üheks pärliks on värskelt diplomeeritud teatrilavastaja Ingmar Jõela koreograafiline spektaakel, mille aitavad ellu kutsuda Sander Mölderi võimas muusika, Alyona Movko punutud visuaalid ja Kaia Tungali maitsekas lavadisain. Koosviibimisele lisab soojust Henrik Kalmet.

Taas antakse ühele silmapaistavale Eesti noorele näitlejale üle Bruno O’ya stipendium.

Õhtule lisab ainukordset mekki avafilm "Ärkamine", mille muusikalise tausta esitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja kammerkoor Voces Musicales koos Tallinna Muusikakeskkooli poistekooriga filmile muusika loonud helilooja Joseph Trapanese juhendamisel.

"Ärkamine" on režissöör Tom Lowe'i maagiline kujutlus meie planeedi mitmekesisusest, kultuuride rikkusest ja imepärastest maastikest, kasutades selleks vaid visuaalset ja helikeelt. Teos mõjub "Samsara" ja "Koyaanisqatsi" vaimus üles võetud visuaalse meditatsioonina, milles eksootiliste imede kõrval leidub kaadreid ka meie endi Matsalust, Tädu kuusest ja murueide tütardest.

Tseremoonia on pühendatud Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale. Avamisest teeb ülekande Tallinna TV.

Avamise järelpidu "Disco Tallinn goes PÖFF" toimub kõrvalmajas, NO 99 kohvikus. Tantsusaali uksed avatakse kell 23.00.